Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline reaksiyon olarak Bitcoin’in bedelinin artması gerektiği anlatısı, kripto alanındaki birçok kişinin beklediği bir açıklamaydı, lakin 24 Şubat’ta piyasanın muazzam bir satıştan muzdarip olmasıyla bunun aksisi gerçekleşti. Kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone ise “Şu an Bitcoin satın almak için çok yeterli bir fırsat” olduğunu tabir etti.

Kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone: “Şu an Bitcoin satın almak için çok uygun bir fırsat”

Wolf of all Streets podcast’ine konut sahipliği yapan Scott Melker ile konuşan Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, piyasaların, bilhassa pay senetleri açısından epey kıymetli bir düzeltme için çok geciktiğini, lakin bunun kripto pazarında da hissedildiğini vurguladı.

McGlone kelamlarının devamında, bunun Bitcoin satın almak için tarihte ‘tanımlayıcı bir an’ olduğunu düşündüğünü ve aşağı taraflı riskler olsa da, fonları bir kenara bırakan uzun vadeli yatırımcılar için bunun “çok âlâ bir satın alma fırsatı” olduğuna inandığını söyledi.

Emtia stratejisti kelamlarının devamında şunları kaydetti:

“Burada vurgulanması gereken en değerli şey, kriptolar ve Bitcoin hala riskli varlıklar ve birçok çıkardan vazgeçiyorlar. Hala orada daha fazla acı olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’in 30.000 doların çok altına düştüğünü düşünmüyorum ve 40.000 dolar civarında düzgün bir direnç tutuyor. Bunun nihayetinde uzun vadeli tüccarlar için Bitcoin için çok yeterli bir satın alma fırsatı olacağını düşünüyorum.”