US Sun’a nazaran, Maryland’li Becki Beckmann 2012’de Cadılar Bayramı gecesi Apple iPhone’unu kaybetti. Beckmann’ın ahizesini hiçbir yerde bulamaması tam bir gizemdi. Lakin 10 yıl boyunca aygıtın çalınmış ya da kaybolmuş olabileceği hiçbir yere gitmemişti. Aygıt hiç beklemediği bir yerde karşısına çıktı!

Kayıp olan Apple iPhone telefonunu 10 yıl sonra tuvalette buldu!

Yani Beckmann birebir senaryo karşısında çoğumuzun yapacağı şeyi yaptı; yeni bir telefon aldı. Lakin on yıldan biraz daha uzun bir mühlet sonra, Becki ve kocası tuvaleti sifonu çekerken bir patlama sesi duyduklarında gizem çözüldü.

Beckmann, “Başlangıçta bunun cürmünü tuvaletin eski olmasına ya da mesken inşaatının berbat olmasına bağladık” dedi. Fakat geçen hafta kocası huzursuz oldu ve sonunda, gürültünün devam etmesini durdurup durduramayacağını görmek için tuvalete bakmaya karar verdi. Elinde pistonla biraz vakit geçirdikten sonra, Becki’nin kocası sesin kaynağını keşfetti ve karısının kayıp iPhone’unun tuvalet borularının derinliklerinden su yüzüne çıktığını görünce afalladı.

Bir tuvaletin sıhhi tesisatında on yıl geçirdikten sonra, bir iPhone’un doğal olarak biraz hasar görmesini beklersiniz, fakat imajlarda yalnızca telefonun art panelinin geri kalanından ayrıldığını görüyoruz. Facebook kullanıcılarından gelen yorumlar da insanların birçoklarının bu yazıya inanamadığı görülüyor.

Bir diğeri da, “10 yıldır tuvalette sıkışıp kalmasına ve ses çıkarmaya başlayana kadar hiçbir sorun çıkarmamasına imkan yok” dedi. Farklı bir yorumda ise, “Nasıl tıkanıklık olmadı? Kent konutumun borusunda bir bebek mendili var ve odama bok götürüyorum.” yorumunda bulundu. Beckmann’ın, Facebook gönderisi 700’den fazla yorum aldı.