Erdemli ilçesinde Lüfti Turaç’ın 3 gün önce aldığı kurbanlık keçi kaçtı. 3 gün süresince kaçan keçi, sahil kenarında görüldü.


Bu sırada keçi denize atlayarak yüzmeye başladı. Yaklaşık 600 metre aclan keçinin boğulacağını fark fail muhit sakinlerinden Ali Çelikkaş ile Tuncay Zafer, denize girip hayvanı kurtardı.


Kurtarılan hayvan jandarma ekipleri tarafından küpesinden yola çıkılarak önce satıcıya akabinde bile sahibine ulaşılarak teslim edildi. Durumdan haberdar olan ünlü sanatçı Haluk Levent, keçinin sahibi Turaç ile irtibata geçip keçiyi satın öncü.


Faruk Kılınç, Haluk Levent’in aldığı keçiyi teslim öncü. Bir boynuzu kırılan keçinin kısa süre içerisinde 2018 yılında Rize’dahi kaçarak denize giren Ferdinand ismi verilen dananın kaldığı İzmir’deki çiftliğe götürüleceği aktarıldı.


“Ferdinand’ın yanına göndermek için buradayız”


Faruk Kılınç, “Lütfi ağabeyimizin hayvanlarından Karakız’ımız kaçmış. Özgürlüğüne sayı meraklı. 3 gündür geziyor. Bizde Haluk başkanımızın ‘bunu getirin’ talimatıyla Ferdinand’ın yanına göndermek için buradayız. İnşallah onu özgürlüğüne kavuşturacağız. Orada tek tek Ferdinand yok, yerde şekilde ihtiyacı olan, özgürlüğüne meraklı olan hayvanlarımızı orada topluyoruz.


Emekliliğini orada yaşayacak. Haluk yönetici parasını gönderdi, Lütfi ağabey dahi parasını hesabında gördü. O bile mutlu, keçimiz dahi mutlu. Arkadaşlarının yanına vardığında sayı henüz mutlu olacağını düşünüyoruz” dedi.


“Kendini denize atma Kıbrıs’a gidiyormuş”


Kurbanlık için 3 tane keçi aldığını nâkil Lütfi Turaç ise “Eve geldik keçiyi kaçırdık. Bir gördük tek henüz görmedik. Bir gün dediler ilkokulun arkasında, 2-3 kişi gittik yakalayamadık ormana kaçtı. İkinci gün köyün üzerinden yine kaçtı.


Üçüncü gün dedim yerde tarafımdan çıkmıştır, kaderine terk ettik Allah yetişkin. Dün yine Avgadı’dayım telefon açtılar meslek lisesi yolundan adî gidiyor dediler, ‘Bahtı açık olsun’ dedim. Bir henüz aradılar bizim gibi gariban atma kendini denize Kıbrıs’a gidiyormuş” niteleyerek konuştu.


Keçinin adı ‘Karakız’


Haluk Levent’in kendisini aradığını anımsatan Turaç, “Lütfi ağabey, keçiyi örtmek istiyoruz’ dedi ‘tamam’ dedim. Sizin aracılığınızla buluştuk. Keçinin adı ‘Karakız’ yakalayan arkadaşlar burada. Site sakinlerinden gören arkadaşlar denize açılmışlar, kimi debba 500 metre, kimi debba 600 metre, kimi 400 metre kulaçlamışlar gelmişler. Belki dahi Kıbrıs’a tatile gidecekti. Bu bile Allah’tan. Kurban olduğum Allah’ım her şeyin hayırlısını versin. Sebep olandan gelenden, gidenden, yüzenden, çıkarandan, sizden dahi” diye sözlerini tamamladı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.