Kripto para üniteleri kullanımının artan popülaritesi nedeniyle, beşerler giderek daha fazla kişi gayrimenkul satın almak ve satmak için dijital varlıklara yöneliyor.

The Wall Street Journal’ın bir raporuna nazaran, cümbüş sanayisindeki çalışmaları ile tanınan yetenek yöneticisi ve medya işvereni Scooter Braun, geçtiğimiz günlerde göl kenarındaki bir Austin mülkünü 18,5 milyon dolar bedelinde Bitcoin’e sattı ve Teksas tarihindeki en büyük kripto para ünitesi gayrimenkul sürecini yaptı.

Justin Bieber’ın menajeri, 18,5 milyon dolar pahasında Bitcoin’e malikane sattı!

Scooter Braun, geçtiğimiz günlerde göl kenarındaki bir Austin mülkünü 18,5 milyon dolar bedelinde Bitcoin’e sattı. Bahse aşina olan bir kişi, sürecin nakitten madeni paraya değiş tokuş olduğunu ve Braun’un Bitcoin’i ödeme olarak aldığını açıkladı.

Bir blok zincirinde data depolayan bir firma olan Tierion’un CEO’su Wayne Vaughan, mülkün alıcısı. Tierion, mülk kayıtlarına nazaran Ocak 2022’de Bay Braun ile bağlantılı bir Limited Şirkete (LLC) ödeme yaptı.

Mülk kayıtlarına nazaran, Los Angeles merkezli bir yönetici olan, lakin daha çok pop müzikçisi Justin Bieber’ı bulmasıyla tanınan yetenek avcısı Bay Braun, konutu 2020’de satın almıştı.

Gayrimenkulde kripto yükselişte

Güçlü kripto para yatırımcıları, kriptodan kriptoya gayrimenkul süreçlerinin hala ender olmasına karşın, lüks emlak piyasasına giriyor.

Şubat ayında da, yüksek profilli avukat ve eski belediye lider adayı Tony Buzbee’nin Houston’daki konutunu satışa çıkardığını ve bir ödeme formu olarak Bitcoin’i kabul etmeye açık olduğu gündeme gelmişti.