26 yıl önce uzman huni olarak Hava Kuvvetleri Komutanlığında göreve başlayan Erdoğan Demirezer İzmir, Gaziantep ve Adana’bile görevlerde bulundu.


Çocukluğunu uçakların içinde geçiren oğlu Sezer Demirezer dahi babasının izinden giderek Türk Hava Kurumu Üniversitesindeki eğitiminin akabinde 9. Ana Jet Üs Komutanlığında F-16 ihtimam astsubayı olarak göreve başladı.


3 erkek evlât babası Erdoğan Demirezer, Adana’bile görevine sürme ederken oğlunun durduğu, 9. Ana Jet Üs Komutanlığına tayin edildi.


Diğer oğlunun bile jandarmaya başvurmasının gururunu yaşayan Erdoğan Demirezer, emekliliğine rengi tek süre kala oğlu Sezer ile beraberce sırt sırta vatana hizmet ediyor.


”Bayrağımızı oğluma koymak benim için sayı güzel tek his”


Erdoğan Demirezer, oğlu ile vatana hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek şunları söyledi:


“İşten çıktıktan sonra oğlumla beraberce pikniğe, denize gidiyoruz. Günlerimiz güzel geçiyor. Gençlerimize Hava Kuvvetlerini seçmelerini tavsiye ederim. Bu yıl sonu emekli olup memleketime dönmeyi düşünüyorum. Oğlumun bile zamanı geldi, onu bile evlendirmeyi düşünüyoruz. Annesi bizim buraya gelmemizi sayı istedi, ‘Balıkesir’açınık gidelim, orada beraberce çalışırsınız.’ dedi. Şu anda bile sayı şükür iyi, beraberiz. Ben güvenlik sınıfındayım. Oğlumla burada beraberce çalışıyoruz, vatanımıza, milletimize beraberce hizmet ediyoruz. 3 oğlum var, hep beraberce Balıkesir’dahi yaşıyoruz. Diğer çocuklarım bile bizi gördükçe yerde mesleği kendilerine örnek alıyorlar. Vatanıma hizmet etmek bayrağımızı oğluma koymak benim için sayı güzel tek his.”


“Ölene kadar vatanımıza milletimize hizmet etmeye sürme edeceğiz”


9. Ana Jet Üs Komutanlığında uçak ihtimam görevinde bağcıklı Astsubay Çavuş Sezer Demirezer dahi babasının görevi gereği çocukluğundan festekiz savaş uçaklarının içinde olduğunu söyledi.


Sezer Demirezer, havacılık aşkının kendisinde çocukluktan başladığını vurgulayarak, şunları kaydetti:


“Atamızın bile ‘İstikbal göklerdedir’ sözü gereği tığ babamla beraberce yerde görevi yapıyoruz. Küçüklüğümden festekiz uçakların içinde büyüdüm. Bu tarafıma tek örnek, tek yol, tek harita oldu. Bu yolda ilerleyerek Türk Hava Kurumu Üniversitesinde okudum. Bölümü bitirdikten sonra Hava Kuvvetlerimizin saflarına katılıp F-16 ihtimam astsubayı olarak burada sürme ediyorum.


İlk görev yerim bura, babam bile tayin isteyerek annemle beraberce buraya taşındılar. Babamla beraberce burada görev yapıyoruz, vatana hizmet etmenin manevi duygulu ve anlamı sayı fazladır. Biz babamla yerde görevi yaparak manevi duyguyu henüz bile fazla yaşıyoruz. Askerlik bizde koruyucu mesleği. Ben bayrağı babamdan devraldım inşallah kardeşime devredeceğim, inşallah ölene kadar vatanımıza, milletimize hizmet etmeye sürme edeceğiz.”


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.