Şubat 2020’de Android 10 ile duyurulan Realme X50 Pro 5G, Aralık 2020’de Android 11 tabanlı Realme UI 2.0 kararlı güncellemesini aldı ve artık şirketin erken erişim beta programı aracılığıyla da olsa Android 12 tabanlı Realme UI 3.0‘a sahip. Lakin bu güncelleme şu an için sadece Hindistan’daki modellere geliyor. Ayrıntılara haberimizin devamından daima birlikte göz atalım.

İşte Realme’nin Android 12 tabanlı Realme UI 3.0 güncellemesi alacak yeni telefonu!

Realme X50 Pro 5G, bir müddettir beklediği üzere, Android 12 tabanlı Realme UI 3.0 beta sürümünü almaya başladı! Realme UI 3.0’ı denemek isteyen Realme X50 Pro 5G kullanıcıları, akıllı telefonlarınınAyarlar > Yazılım Güncelleme menüsüne gidip sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine ve akabinde Deneme sürümü > Erken seçeneğine tıklayarak erken erişim programına katılabilir. Başvurusu kabul edilen kullanıcılar ise güncellemeyi alacaklar.

Lakin Realme UI 3.0 erken erişim başvurusu yapmadan evvel hatırlamanız gereken birkaç şey var. Realme UI 3.0‘ı denemek isteyen kullanıcılar, X50 Pro 5G aygıtlarında 10 GB’den fazla depolama alanına ve en az %60 pil kapasitesine sahip olmalıdır.

Realme UI 3.0 erken erişime başvurmak için rastgele bir son tarih yok, lakin Realme, güncellemenin başlangıçta sonlu sayıda kullanıcı için mevcut olacağını ve birinci evvel gerçekleştirilen müracaatların kabul edileceğini söylediğinden, bu arayüz sürümünü denemek için sabırsızlanıyorsanız çabuk etmenizde yarar olabilir.