10 Kasım 2021’de, dünyanın en tanınmış kripto para ünitesi olan Bitcoin (BTC), madeni para başına tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 68.789 dolara ulaştı.

O vakitten beri, Bitcoin’in oynaklığı dikkat cazipti. Dehşet ve Açgözlülük Endeksi’nin yüksek seviyede kuşku ve belirsizlik göstermesiyle piyasa reaktif ve istikrarsız görünüyordu. Pekala 2022 yılında Bitcoin’in kıymeti ne olacak?

İşte önde gelen 10 analistin Aralık 2022 için ortalama Bitcoin fiyat tahmini!

Bitcoin’in fiyatı, 5 Ocak’tan bu yana 35.000 ila 45.000 dolar ortasında dalgalandı; bu, para ünitesinin oynaklık geçmişi göz önüne alındığında mütevazı bir aralık. Sonuç olarak, bu , amiral gemisi dijital varlık için uzun vakittir beklenen bir istikrar periyodunun başlangıcı olabilir.

Mevcut jeopolitik iklim, artan enflasyon, faiz oranlarındaki artışlar ve artan güç fiyatları göz önüne alındığında, birçok sanayi uzmanı, birçok insan enflasyona karşı bir korunma ve inançlı bir sığınak aradığından 2022’nin sonunda Bitcoin fiyatının nerede olacağı konusunda şimdiden spekülasyon yapıyor.

Pekala, Bitcoin’in 2022 sonundaki kıymeti nasıl olacak? Mevcut piyasa ortamının ışığında, yıl sonundaki fiyatını daha âlâ iddia etmek için en güzel uzmanların seçimlerine daha yakından bakalım.

Bloomberg analistleri (Boğa)

6 Şubat 2022’de Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapor, Bitcoin’in yıla büyük bir düzeltme ile başlamasına karşın daha fazla fiyat artışına hazır olduğunu gösteriyor.

Bloomberg Intelligence: Crypto Outlook raporuna nazaran, hareketli talep ve arz istatistikleri, Bitcoin’in potansiyel fiyat artışı üzerinde tesirli olacak açıklamasında bulundu.

“Bir sonraki anahtar Bitcoin eşiği 100.000 dolar olabilir. Raporda, Bitcoin’in bir tavandan fazla bir taban oluşturması daha muhtemel, bu da 30.000-60.000 dolara alışmış olan tüccarların hayal kırıklığına uğrayabileceği manasına geliyor.”

Invesco (Ayı)

Yatırım devi Invesco ise, Bitcoin balonunun 2022’de patlayacağını ve yatırımcıların ilgisinin azaldığını öne sürerek 30.000 doların altında süreç göreceğini kestirim ediyor.

Bitcoin’in 2021’de artan oynaklığa şahit olduğunu göz önünde bulunduran yatırım devi, beklenen Bitcoin balon patlamasını 1929 çöküşüne bağladı ve tıpkı vakitte varlığın mevcut toplu pazarlamasının ivme kaybettiğini söyledi. Invesco’nun açıklaması şu halde;

“Şablon ayrıyeten baloncukların tipik olarak iki yıl daha söndüğünü gösteriyor. Bu nedenle, Bitcoin’in bu yıl 30.000 doların altına düştüğünü hayal etmenin çok sıkıntı olmadığını düşünüyoruz. ”

Öteki önde gelen analistlerin iddiaları ise şu formda;

ABD Global Yatırımcılar, Frank Holmes (Boğa)

Nexo’nun kurucusu Antoni Trenchev (Boğa)

Michaël van de Poppe, Kripto Tüccar Analisti (Boğa)

Ian Balina, Token Metrikleri (Boğa)

Matthew Hyland, Teknik analist (Boğa)

B Planı, Teknik analist (Boğa)

Mike McGlone, Emtia stratejisti (Boğa)

Aralık 2022 Bitcoin fiyat kestiriminin özeti

Uzmanlara nazaran, Aralık 2022 sonuna kadar Bitcoin için ortalama fiyat kestirimi 118.000 dolar . On analistten ve bölüm profesyonelinden dokuzunun 100.000 ABD Doları yahut daha yüksek bir fiyat beklediğini unutmayın.

Sonuç olarak, iki sayı ortasında fiyat aralığı sağlayan uzmanlar için kendi aralıklarından en düşük iddiası seçerek sonuçlarımızı çıkardık. Bu nedenle, fiyat kestirimlerinin en yükseği olanını seçmiş olsaydık, Bitcoin’in ortalama fiyatı çok daha yüksek olabilirdi.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.