Xiaomi aygıtları Çin’de MIUI 13 tabanlı Android 12 güncellemesini almaya başladı. Küresel pazardaki kimi aygıtlar da bu güncellemeyi aldılar. Pekala MIUI 13’ün, Android 12 ve Android 11 ile ortasındaki farklar nelerdir?

Xiaomi‘nin yeni güncellemesinde birtakım özellikler eski Android sürümünde mevcut görünmüyor. Ayrıyeten Android 12 sürümünü temel alan MIUI 13’ü içeren lakin Android 11’i içermeyen özellikler de var.

Bu özellikler o kadar kıymetli yahut büyük özellikler değil. Android 11 kullanan MIUI 13 ile Android 12 ortasındaki farkın o kadar büyük olmayacağını sizler için gösterdik. İşte o özellikler!

Xiaomi, MIUI 13‘ü 28 Aralık 2021’de Çin’de ve 26 Ocak’ta Küresel pazarda piyasaya sürdü. MIUI 13, Android 12 güncellemesi alan tüm akıllı telefonlarda ve Android 11‘de çalışan kimi aygıtlarda kullanılabilecek bir arayüz.

MIUI 13 Tek el modu

Eski MIUI sürümlerinde bulunan tek el modu MIUI 8 ile kullanılamaz hale geldi. Android 12 ile gelen yeni tek el modu MIUI’ye tekrar eklendi. Aşağıdaki beyaz çubuğu aşağı çektiğimizde ekran yarıya iniyor ve tek elle kullanmamız daha kolay hale geliyor.