Bitwise Asset Management Baş Yatırım Sorumlusu Matthew Hougan, mevcut Bitcoin fiyatının geri çekilmesine ilham veren üç spesifik faktör belirledi. Gelin bu faktörlerin neler olduğuna yazımızın devamından daima birlikte göz atalım.

İşte Bitcoin’in geri çekilmesini sağlayan üç faktör!

Lakin Yahoo Finance’e konuşan Hougan, mevcut düzeltmenin kısa vadeli olduğunu açıkladı, lakin bir numaralı kripto para ünitesinin 2022’nin ikinci yarısında bir ralli için temel oluşturduğunu vurguladı.

Hougan’a nazaran, Bitcoin şu anda riskten uzak bir piyasaya geniş geçişten etkileniyor. Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanının, farklı varlık sınıfları içerdiğinden yeni ortama ahenk sağladığını kaydetti. Ukrayna ve Rusya ortasındaki jeopolitik tansiyonlar piyasa risklerini hızlandırdı.

İkincisi, yönetici, Lider Joe Biden tarafından yaklaşan kripto para ünitesi yürütme buyruğunun piyasayı etkileyebileceğini kaydetti.

Kayda paha bir nokta da, Beyaz Saray ile ABD maliye bakanı Janet Yellen ortasında kimi ögeler üzerinde muahede sağlanamaması nedeniyle yürütme buyruğunun ertelendiği bildiriliyor .

Ayrıyeten Hougan, düzeltmenin vergiyle ilgili satışlardan kaynaklanabileceğini belirtti. Bilhassa, kripto sahipleri vergi yükümlülüklerinden arınmak için varlıklarını satıyor olabilir.

Hougan konuşmasının devamında, “Bence bunu geçtikten sonra bir rahatlama olacak. Önümüzde kısa vadeli mahzurlar var, lakin altta yatan eğilimlere baktığımda, bu yılın sonunda nerede olacağımız konusunda harikulâde optimistim,” kelamlarına yer verdi.

Bitcoin, 2022’de tüm vakitlerin en yüksek düzeyini geçebilir

Hougan ayrıyeten, ağ olumlu gelişmeler yaşarsa, Bitcoin’in yılın ilerleyen aylarında evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeyini geçebileceğini de öngördü.