Yakın vakitte yapılan bir araştırma, Amerika Birleşik Devletleri’nde çevrimiçi olarak en çok aranan dijital varlıklar ortasındaki pozisyonlarıyla gösterilen göğüs kripto para ünitelerinin hala çok tanınan olduğunu doğruladı.

İşte ABD’de en çok aranan kripto tokenler! Birinci sırada DOGE var!

Coin Insider’daki kripto uzmanları tarafından yürütülen Google Trendler bilgilerinin tahliline nazaran, köpek göğüs jetonu Dogecoin (DOGE), Illinois, Hawaii, New Jersey ve Florida dahil 23 eyalette en çok aranan jeton.

Bu ortada, öteki göğüs kripto para ünitesi Shiba Inu (SHIB), New York, Texas, California ve Nevada dahil olmak üzere yedi eyaletteki kullanıcıların en çok aradığı dördüncü sırada yer alan kripto para ünitesi oldu!

Kaynak: Coin Insider

Piyasa kıymetine nazaran en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin (BTC), en çok aranan ikinci kripto para ünitesiydi. Bilhassa on eyaletteki kullanıcılar, amiral gemisi dijital varlığa nasıl yatırım yapacaklarını öğrenmek için Google’a yöneliyordu.

Diğer yerlerde, sekiz ABD eyaletindeki kullanıcıları ile yatırım yapma hakkında bilgi arayan Ethereum (ETH), ABD’de Google’da en çok kullanılan üçüncü dijital para ünitesi olurken, Cardano (ADA) ve Lithium Coin (LITH) en tanınan arama terimleriydi.

Kaynak: Coin Insider

Bir Coin Insider sözcüsü, bulgular hakkında şunları söyledi:

“Bu çalışma, Dogecoin’in internetteki en tanınan kripto para ünitesi olarak Bitcoin’i geride bırakmasıyla, bu yatırımların ABD genelinde nereden geldiğine dair inanılmaz bir fikir sunuyor. Dünya çapında 6.500’den fazla kripto para ünitesi mevcutken, en pahalı olmayan para ünitelerinin hala en çok arananlar olduğunu görmek büyüleyici.”