Dogecoin (DOGE) için özel bir cüzdan uygulaması olan MyDoge Cüzdan, iOS kullanıcıları için piyasaya sürüldü. Haberi duyuran ise göğüs coin’in kurucu ortağı Billy Markus oldu. Ayrıntıları haberimizin devamından daima birlikte inceleyelim.

İOS için Dogecoin cüzdanı yayına girdi!

İOS için Dogecoin cüzdanı yayına girdi, göğüs coin’in kurucu ortağı açıkladı! Haber, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus tarafından 4 Mart’ta bir tweet ile duyuruldu:

Markus ayrıyeten, gözetimsiz cüzdan uygulamasının Dogecoin grubu tarafından oluşturulmadığını söyledi. Bunun yerine, yaratılması bir küme bağımsız geliştiriciye emanet edildi.

MyDoge Cüzdan takımı tarafından atılan bir tweete nazaran, uygulama rastgele bir kripto para ünitesi borsasından, Robinhood ve Coinbase dahil olmak üzere öteki kripto cüzdanlarından cüzdana DOGE transferini destekliyor

Kullanıcılar, iOS 12.0 yahut üstünü kullanan iPhone, iPad ve iPod Touch aygıtlarında uygulamayı çalıştırabilir. Ayrıyeten macOS 11.0 yahut sonraki bir sürümünü kullanan Apple M1 çipli Mac’lerde de çalıştırılabilir.

MyDoge Cüzdan’ın App Store açıklaması, onu ‘Halkın Para Ünitesi için Toplumsal Cüzdan’ olarak tanımlar. Mevzu ile ilgili yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi; “MyDoge, Dogecoin için fiyatsız, inançlı, gözetimsiz bir toplumsal cüzdandır. Misyonumuz, Dogecoin meraklılarının Dogecoin cihanını keşfetmeleri ve arkadaşlarla temas kurmaları/buluşmaları için bir topluluk oluşturarak günlük Dogecoin süreçlerinin sayısını artırmaktır. MyDoge ile Dogecoin’inizi inançla satın alabilir, gönderebilir, alabilir ve saklayabilirsiniz.”