Apple Insider, Unicode 14’ün piyasaya sürülmesinin akabinde Apple’ın nihayet iOS 15.4 geliştirici beta sürümünün yayınlanmasıyla iOS’ta yeni emojileri eklemeye başladığını bildirdi. Geçen yaz sızan raporları doğrulayacak formda eklenen emojilerden kimileri “kalp eller”, “trol”, “dudak ısıran” ve “eriyen yüz” olarak karşımıza çıkıyor. Bu emojilerden şimdilik en çok eriyen yüz ilgi topladı.

iOS 15.4 beta ile gelen yeni emojiler!

Unicode 14’ün son sürümü tek karakter olan el sıkışma emojisinin birden çok deri tonu varyasyonunu da içeriyor. Unicode Konsorsiyumu iki yıl kadar sürdü, lakin sonunda 25’e kadar farklı cilt tonu kombinasyonuyla kullanılabilen yeni bir el sıkışma karakterine sahip oldular.

Unicode 14.0, nihayet Android 12’ye de gelecek. Şu anda yeni emojiler sırf en son 15.4 geliştirici beta sürümüne sahip Apple‘ın iOS aygıtlarında kullanılabilirler, fakat sürüm bu yıl beta sürümünden çıktığında geniş çapta görünecekler.

Bilhassa el sıkma emojilerinde tüm renkleri ekleyen güncelleme bu mevzuya hassasiyet gösteriyor üzere görünüyor. Ayrıyeten selam veren emoji de en çok beğenilen emojiler ortasında karşımıza çıkıyor. Siz en çok hangi emojiyi beğendiniz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.