Kripto para ile ilgili bölümler, değerleme ve popülerlikte bir artış kaydetmeye devam ettikçe, global kripto para ünitesinin benimsenmesi bilhassa de son aylarda daha da arttı. Bununla birlikte, global kripto mülkiyeti nispeten düşük kalmaya devam ediyor, fakat belli bölgelerin öncülüğünde hala artıyor.

interneti kullanan global nüfusun % kaçı kripto para kullanıyor? İşte detaylar!

Bilhassa kripto para ile ilgili şimdiki içerikleri ile bilinen finans haberleri üreticisi Finbold tarafından elde edilen bilgilere nazaran, interneti kullanan global nüfusun yaklaşık %10,2’si bir cins kripto para ünitesine sahip.

Çeyrek 2021’de yapılan ve 26 Ocak 2022’de yayınlanan bir ankete nazaran ise, Tayland %20,1 ile en yüksek hisseye sahipken, onu Filipin kullanıcılarına misal bir yüzdeyle %19,4 ile Nijerya izliyor. Amerika Birleşik Devletleri kullanıcıları %12,7 hisse ile 14. sırada yer alıyor.

Datalara nazaran kripto para kullanıcılarının 25-34 yaş ortasındaki bireyler ortasında daha fazla kullanıldığı, erkeklerin hissesi %15,5 iken bayanların hissesi %9,5 olduğu görülüyor. 16-24 yaş ortasındaki kripto para yatırımcılarının ise yüzde 13,3’ünü erkekler, yüzde 6,4’ünü bayanlar oluşturuyor.

Son olarak şunu eklemeliyiz ki; kesim, ana akımdan ilham alan kurumsal girişe geçiş yapan çeşitli kripto para üniteleri ile büyüdükçe sayılar değişebilir.