Instagram‘da para kazanmanın yanı sıra, önemsediğiniz kâr hedefi gütmeyen kuruluşlar ve ortak amaçlar için para toplamanız mümkün. Lakin bu özelliğin suistimal edilmesini önlemek için, Instagram‘daki kâr maksadı gütmeyen kuruluşlara yapılan bağışların tamamı direkt desteklenen kuruluşa aktarılmakta. Yazımızın devamında ise Instagram üzerinden bağış kampanyalarını nasıl gerçekleştirebileceğinizi kolay adımlarla anlatıyor olacağız.

Instagram’da para toplayabilirsiniz! Nasıl mı? Yanıtı yazımızın devamında!

Bilhassa de günümüzün en tanınan toplumsal medya platformları ortasında yer alan Instagram, sevilen özellikleri ile sayesinde her gün milyonlarca kişi tarafından etkin olarak kullanılıyor. Birçok kullanıcı bu platformu cümbüş ya da şahsî emelleri için kullanıyor olsa da, birtakım kullanıcılar ticari gayeleri için kullanarak para kazanıyor.

Para kazanmanın çeşitli yolları mevcut, örneğin; Instagram Görüntü, hayranlarınızla daha derin ilgiler kurmanızın yanı sıra, reklamlarınızdaki görüntülerin gelirlerini paylaşmanız için mükemmel bir yerdir. Tıpkı vakitte tarzınıza uygun markalı içerikler oluşturarak, yaptığınız işten para kazanabilmeniz de mümkün.

Fakat biz bu içeriğimizde, tüm bunlardan farklı olarak bağış için para toplama özelliğinden ve ayrıntılarından bahsedeceğiz.

Bağış kampanyaları nasıl çalışır?

30 gün boyunca biyografinizde yer alacak kâr hedefi gütmeyen bir bağış kampanyası oluşturabilirsiniz ve bu müddet içinde, bağış kampanyasını öteki gönderilerde, kıssalarda yahut Canlı bir görüntüde paylaşabilirsiniz.

Bağışlar nasıl çalışır?

Kâr maksadı gütmeyen kuruluşlara şu yollarla bağışta bulunabilirsiniz:

  • Bir gönderi, kıssa, canlı görüntü yahut profilde paylaşılan bir bağış kampanyasına bağışta bulunarak
  • Instagram’da kâr maksadı gütmeyen kuruluşu aratıp bu kuruluşun profilinde bağışta bulunarak
  • Bir kıssa yahut canlı görüntüdeki bağış çıkartmasına dokunarak

Ayrıyeten kıssa ve canlı görüntüleriniz için bağış çıkartmaları oluşturabilirsiniz. Öykü yahut canlı görüntünüzü gören bireyler, çıkartmaya dokunarak bağışta bulunabilir.

Kimler bağış toplayabilir?

Kâr maksadı gütmeyen bir bağış kampanyası oluşturmak için kâr emeli gütmeyen bağış kampanyalarının ve bağışların kullanılabildiği bir ülke yahut bölgede bulunmanız gerekir.

Instagram’daki kâr maksadı gütmeyen kuruluşlar

Instagram’daki kâr gayesi gütmeyen kuruluşlar, Facebook’un Bağış Toplama Araçlarını ve Facebook Hisse’yi kullanmak üzere onay almıştır. Instagram grubu, kâr hedefi gütmeyen her bir kuruluşun kimliğini ve hayır kurumu durumunu doğrular.
Ayrıyeten kâr maksadı gütmeyen kuruluşlar bir Instagram İşletme hesabı da oluşturmalıdır.