Dünyanın en tanınan toplumsal medya uygulamalarından biri olan Instagram’ın sayısız özelliği mevcut. Bunlardan biri de Instagram üzerinden gerçekleştirebileceğiniz canlı yayın özelliğidir. Bu özelliği herkes kullanabilir ve de kullanımı epey kolaydır. Fakat Instagramı kullanarak canlı yayın gerçekleştirme sürecine geçilmeden evvel birinci olarak Instagram’ınızın aktüel versiyonunu kullanmakta olduğunuzdan emin olmanız epey değerli bir mevzudur. Yazımızın devamında Instagram’da nasıl canlı yayın başlatırım? sorusunun karşılığını kolay adımlarla anlatıyor olacağız.

Instagram’da nasıl canlı yayın başlatırım?

Tanınan fotoğraf ve görüntü paylaşım uygulaması Instagram‘ın en sevilen özelliklerinden biri de canlı yayın özelliğidir. Bu özelliği birçok kullanıcı farklı emellerle kullanmakta, fakat bilhassa de reklam ve pazarlama çalışmalarına çok farklı bir boyut kazandırmış durumdadır. Lâkin bu özellikten faydalanabilmeniz için Instagram uygulamanızın yeni sürüme sahip olması gerekmektedir. Şayet mevcut uygulamanız aktüel durumda değilse uygulama marketi üzerinden çarçabuk güncelleme yapabilmeniz mümkün. Teknolojioku olarak bu içeriğimizde Instagram’da canlı yayın yapmak için izlemeniz gereken adımları sırası ile paylaştık. İşte o adımlar;

Instagram uygulamasından bir canlı yayın başlatmak için izlemeniz gereken adımlar

  • Akış’ta rastgele bir yerde sağa kaydırıp alttaki Live kısmına inin.
  • Başlık eklemek için sol tarafta Başlık’a tıklayarak bir başlık girin ve akabinde Başlık ekle’ye dokunun.
  • Alttaki simgesine dokunun. İzleyici sayısı ekranın üst tarafında, yorumlar ise alt tarafta görünür.
  • Ekranın alt kısmında Yorum Yap’a dokunarak bir yorum ekleyebilirsiniz.
  • İzleyicilerin daha kolay görmesini istediğiniz bir yorumu başa tutturmak için yoruma ve akabinde Yorumu başa tuttur’a dokunun.
  • İşiniz bittiğinde sağ üstteki Sonlandır’a dokunun ve akabinde onaylamak için tekrar dokunun. Burada, canlı görüntünüzü sinema rulonuza kaydetmek için sol üst köşedeki simgesine dokunabilir yahut profilinizde paylaşabilirsiniz.