Dünyanın en tanınan toplumsal medya uygulamalarından Instagram tarafından test edilen yeni bir özelliğin birinci durağı Türkiye oldu. Meta’ya ilişkin şirket bu kere de TikTok gibisi bir yenilik üzerine çalışıyor. Şirket, yeni Öyküler özelliğini Türkiye’de test ediyor.

Instagram, yeni Öyküler özelliğini Türkiye’de test ediyor!

Dünyanın önde gelen toplumsal medya uygulamalarından biri olan Instagram, üzerinde çalışmakta olduğu yeni Kıssalar özelliğini Türkiye’deki kullanıcılar aracılığı ile test etmeye başladı. Birçok kullanıcının her gün sistemli olarak ziyaret ettiği platforma gelecek özellikler vatandaşlar tarafından epeyce merakla ediliyordu.

Instagram, getirdiği bu son yenilikte tekrar ezeli rakibi TikTok’tan ilham aldığını söyleyebiliriz. Toplumsal medya topluluğunda rakiplerine karşı öne geçmek isteyen şirket, bu defa de kullanıcılara dikey olarak kaydırılabilen Öyküler özelliğini sunmaya hazırlanıyor.

Bu özellik ile birlikte, kullanıcılar artık öyküleri, dikey istikamette kaydırılarak atlayabilecek. Böylece kullanıcıların tıpkı TikTok’taki üzere Kıssalar ortası geçiş yapmalarına imkan sağlayacak olan şirket, kullanıcılara alıştığımızdan farklı bir tecrübe sunacak.

İnstagram, son vakitlerde ağır olarak getirdiği güncellemeler sayesinde, kullanıcı kitlesini artırma gayelerinde adım adım ilerlerken birebir vakitte rakiplerine göz dağı veriyor!

Instagram’ın yeni Kıssa tasarımı, şu anda Brezilya, Türkiye birkaç ülkede test ediliyor. Yeni tasarım şu an için test etabında olduğundan, yalnızca kimi kullanıcılara sunuluyor olsa da, çeşitli ülkelerde test edilen bu yeniliğin, kısa vakit içinde tüm kullanıcılara ulaşması bekleniyor.