Instagram, ABD’de yeni bir özellik test ediyor. Şirket, Amerikalı kullanıcılarının platformunda az sayıda içerik oluşturucuya ve influencera abone olmalarını sağlayacak yeni bir abonelik tabanlı hizmet başlattı.

Yakın tarihli bir blog gönderisinde, Facebook’un sahibi olduğu marka, bu hafta başlarında yeni abonelik modelini test etmeye başladığını duyurdu. Ayrıyeten, önümüzdeki haftalarda yeni içerik oluşturucular da bu programa dahil edilecek. İsminden da anlaşılacağı üzere, ‘hayranlar’ sadece istedikleri içerik oluşturucularun ve influencerların içeriğine erişmek için aylık bir fiyat ödeyebilecek.

Instagram OnlyFans gibisi fiyatlı abonelik modelini duyurdu

Öyküler özelliği de bu kapsamda sunulabilecek. Kasım 2021’de, bu türlü bir özelliğin gelebileceği söylentileri ortaya çıkmıştı, artık ise resmileşmiş oldu diyebiliriz.

Fiyatlandırma hakkında konuşursak, seçenekler ayda 0,99 ABD Doları ile 99,99 ABD Doları ortasında değişmekte. Bununla birlikte, içerik oluşturucular abonelikleri için fiyat noktasını seçebilir. Bu yeni model, OnlyFans isimli bir öteki tanınan web sitesine hayli benziyor. Lakin, onu OF’den ayıran bir istikamet var .Ürün eş lideri Ashley Yuki’ye nazaran TechCrunch’a Instagram’ın içerik oluşturucuların abonelik gelirlerinden kesinti yapmayacağını söyledi. Bununla birlikte, bu sırf “en az 2023’e kadar” geçerli olacak. Şu an itibariyle, basketbol oyuncusu Sedona Prince, Olympian Jordan Chiles ve astrolog Aliza Kelly’nin de dahil olduğu erken testin bir modülü olan 10 yaratıcı var.