Bugünden itibaren Instagram yeni bir özellik sunuyor. Artık ABD’deki tüm Instagram kullanıcıları, gönderilerinde markaların eserlerini etiketlemeye başlayabilecek. Evvelce, bu sadece içerik oluşturucu yahut işletme hesapları tarafından kullanılabiliyordu. Lakin özellik önümüzdeki birkaç ay içinde herkese sunulacak.

Instagram kullanışlı özelliği nihayet kullanıma sunuyor!

Son birkaç yılda Instagram, kademeli olarak direkt uygulama içinden eser satmaya yöneldi. En son güncelleme ile, kullanıcıların fotoğraflarda ve görüntü gönderilerinde ya da öykülerde yer alan eserleri daha kolay tanımlayabilmeleri sağlanabilir. Uygulama, sonunda Reels görüntülerini da karışıma eklemeyi planlıyor.

Evvelden yalnızca içerik oluşturucuları tarafından kullanılan bu özellik artık herkese açık olacak. Bir eseri etiketlemek için evvel eserin markasını etiketlemeniz gerekecek. Gönderiyi oluşturup gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra “Kişileri etiketle” seçeneğini kullanarak bir markayı etiketlemeniz kâfi olacak.

Akabinde, “ürünleri etiketle” seçeneğini göreceksiniz. Buradan görselinizdeki bir esere dokunmak ve markanın eser listesinden bir eser seçmeniz gerekecek. Böylelikle öbürleri bir esere dokunabilecek ve izlenebilir bir irtibat aracılığıyla yahut direkt uygulamadan eser satın alabilir. Instagram, potansiyel olarak dönüştürdükleri satışlardan kar elde etmek için muhakkak içerik oluşturucularla bir iştirak programını test ediyor.

İşletmeler, eserlerinin etiketlendiğini görebilecek ve bu etiketlerin “etiketli sekmesinde” görünüp görünmeyeceğini seçebilecek. Bir işletme ayrıyeten etiketlerin görünmesini de devre dışı bırakma seçeneğine sahip olacak.