Instagram, 2021 yılının birinci çeyreğinde Reels ve canlı yayın istatistiklerini ayrıntılı bir biçimde göstermeye başlamıştı. Daha öncesinde ise Reels görüntülerinin istatistikleri mevcut değildi. Bu özellikler günümüzde etkin olarak kullanılıyor, bilhassa de görüntü paylaşımı birçok kullanıcının olmazsa olmazı. Pekala Instagram görüntülerinin istatistikleri nasıl görülür? Gelin bu sorunun cevabını yazımızın devamından kolay adımlarla inceleyelim.

Instagram görüntülerinin istatistikleri nasıl görülür?

Bilindiği üzere tanınan fotoğraf ve görüntü paylaşım uygulaması Instagram, kullanıma sunulduğu günden bu yana birçok yeni özelliğe kavuştu. Instagram‘ın bünyesine dahil ettiği özelliklerin kimileri ise, kendine rakip gördüğü kimi toplumsal medya platformlarından kopyaladığı bir sır değil. Instagram bu sayede faal kullanıcı sayısını bir yandan korurken, öteki yandan ise artırmayı hedefliyor.

Instagram‘ı bir çoğumuz fotoğraf paylaşım platformu olarak biliyor olsak da, instagram üzerinden canlı yayın yapmak, kısa görüntüler paylaşmak da mümkün ve bu özellikler Instagram‘ın en çok kullanılan özellikleri ortasında yer alıyor. Bu özellikler genel olarak kullanıcılar tarafından cümbüş ya da anı biriktirme emelli kullanılıyor olsa da, kimi kullanıcılar bu özellikleri reklam hedefli kullanarak fırsata çeviriyor. Hal bu türlü olunca ise, Instagram görüntülerinin istatistikleri hesap sahipleri tarafından epeyce merak ediliyor.

Bir görüntü paylaştığınızda beğenmeler, yorumlar, görüntülenme sayısı, görüntünün ortalama izlenme yüzdesi ve amaç kitleyi elde tutma grafiği üzere istatistikleri görebilirsiniz. Biz de Teknolojioku olarak bu manada Instagram görüntülerinin istatistiklerinin nasıl görüleceğini adım adım anlatıyor olacağız.

Paylaştığınız bir görüntünün istatistiklerini görmek için izlemeniz gereken adımlar

  • Profilinize gitmek için simgesine yahut sağ alttaki profil fotoğrafınıza dokunun.
  • Biyografinizin altındaki simgesine ve sonra istatistiklerini görmek istediğiniz görüntüye dokunun.
  • Görüntünün üstündeki (iPhone) yahut (Android) simgesine dokunun.
  • İstatistikleri Gör’e dokunun.