Üç boyutlu avatar özelliği daha fazla platforma yayılıyor. Meta, (eski ismiyle Facebook) metaverse teşebbüslerini bir tık daha ileri taşıyacak yeni teşebbüsünü duyurdu. Buna nazaran artık Facebook ve Instagram’da 3d avatarlar yaygın olarak kullanılabilecek.

Meta yakın vakitte Instagram’a Avatar ekleme özelliği getirmişti. 3D Avatar özelliği birinci olarak ABD, Kanada ve Meksika’daki kullanıcılara açılacak. Kapsamlı bir kullanımla öteki ülkelere de gelmesi beklenen özelliğin yaygınlaşması biraz vakit alabilir. Kullanıcılar, 3D Avatar’ları sticker ve profil resmi olarak kullanabilecek.

Instagram 3 boyutlu avatar dayanağı sunuyor!

Şirket yayınladığı duyuruda Avatar’lara yeni görünümler eklediğini de duyurdu. Meta, 2022 boyunca kelam konusu yeni avatarlara göz, burun, sakal ve saç hali, giysi ve vücut tipi seçenekleri eklemeyi sürdürecek. Instagram üzerinden kendi avatarınızı oluşturmak isterseniz, Ayarlar > Hesap > Avatarlar yolunu izlemeniz gerekecek.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, geçen yıl Meta’nın yeni ismini açıklamıştı. Şirket isim değişikliği ile birlikte vizyonlarında da bir değişikliğe gitti. Buna nazaran şirket artık metaverse kavramını önde tutuyor. Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren platfform kullanıcılara birbirinden farklı metaverse özellikleri sunmaya devam edecek. Zuckerberg son paylaştığı gönderisinde , “(Önümüzdeki dönemde) nitekim sanala kadar farklı formlarda birden fazla avatarınız olacak.” dedi. Siz bu yeni avatarlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin.