Birleşik Krallık merkezli Engineered Arts’ta geliştirilen insansı robot Ameca, yaptığı bir espri ile gündeme oturdu. İnsansı robot Ameca kendisini görmeye gelen genç bir adama yaptığı espriyle gündeme oturdu. Ameca daha evvel Las Vegas’ta düzenlenen CES Fuarı’nda görücüye çıkmıştı.

Fuarda kendisine soru soran bir adama verdiği karşılıkla tanınan olan Ameca toplumsal medyada izlenme rekorları kurdu. TikTok’ta paylaşılan imajları ile 3 milyondan fazla izlenen Ameca gündemden düşmüyor.

İnsansı robot yaptığı espri ile gündem oldu

Vbunny isimli bir hesap tarafından paylaşılan manzaralarda, İngiliz şirketi Engineered Arts tarafından yapılan “dünyanın en gelişmiş” insansı robotunu Las Vegas’taki CES fuarında bir kalabalığın önünde dururken görüntülendi. Ameca olarak isimlendirilen ve epey gerçekçi yüz tabirleriyle tanınan robot yanıtlarıyla gündem oldu. Bir adam Ameca’ya erkek arkadaşı olup olmadığını sordu. Ameca’nın verdiği karşılık ise şaşırtan. İnsansı robot bu soruya: “Maalesef piyasada değilim” “robotların bağlantıları yoktur” karşılığını verdi.

Yanıtı ile herkesi güldüren Ameca’nın yansısı toplumsal medyada viral oldu. Robotun yansısı karşısında farklı düşünen beşerler da mevcut. Kimileri insansı robotun fazla gerçekçi olduğunu ve bundan ürktüklerini belirtiyor. Kimileri ise Ameca’nın yanıtlarından ve mimiklerinden etkilendiklerini söylüyor. Siz bu insansı robot hakkında ne düşünüyorsunuz? Robotları gelecekte bir tehdit olarak görüyor musunuz?