Son vakitlerde enflasyonun yükseldiği bir gerçek. Bilhassa tatlı imalinde kullanılan fıstık, ceviz üzere eserlerdeki fiyatların çok yükselmesi, tatlı kesimini de derinden etkiledi. Zira bildiğiniz üzere Türk mutfağının vazgeçilmez tatlıları ortasında fıstıklı baklava, cevizli baklava üzere eserler başı çekiyor. Lakin maliyetlerin artması sonrasında bu üzere baklava çeşitlerinin yapılması da üretici için zorlaştı.

En boş paket baklava: İçi boş baklava satan tatlıcı gündem oldu

İşte bu duruma dikkat çekmek isteyen bir tatlıcı içi boş baklava satmaya başladı. Fıstıklı, cevizli baklava yerine içerisinde hiçbir şey olmayan öteki bir çeşit daha ortaya çıkaran bu tatlıcı toplumsal medyada gündem olmayı başardı. Açık konuşmak gerekirse boş paket otomobillere alışkınız fakat şu ana kadar hiç boş paket baklava görmemiştik. Mevt boşluğu diyebileceğimiz bu baklavanın fiyatı ise 19,90 TL olarak belirlenmiş. Ne diyelim, güzel satışlar!

Kilosu 210 TL’yi geçen cevizli baklavanın yanında artık 19,90 TL’den satılan boş baklava da seçeneklerimiz ortasında yer alacak. Fotoğrafta üreticinin yeni eser halinde büyük bir yazıyla boş baklavanın fiyatını müjdelediği tabela çabucak dikkat çekiyor. Enflasyonun geldiği noktayı özetleyen bu durumun sonrasında toplumsal medya mizahşörleri de natürel ki boş durmadı. Ortaya çıkan manzaranın trajikomik olduğunu söyleyebiliriz.