Huawei, Watch GT 3’ü nova 9 akıllı telefonun Avrupa lansmanının bir kesimi olarak Ekim ayında tanıttı ve artık de bir sonraki giyilebilir aygıtını küresel pazara sunmaya hazırlanıyor.

Huawei Watch GT Runner 299 € fiyat etiketi ile dünyaya açılıyor! İşte özellikleri!

Huawei’nin portföyünün en son üyesi olan Watch GT Runner, hafif bir gövdeye, geliştirilmiş anten tasarımına ve evvelki modellerde olduğu üzere uzun ömürlü pil ömrüne ve şahsî fitness özelliklerine sahip.

Watch GT Runner, geçtiğimiz yılın Kasım ayında Çin’de satışa sunuldu ve şimdi global olarak piyasaya sürülmemişti. 46 mm’lik kasası 1.43” yuvarlak AMOLED ekrana, TruSeen 5.0 kalp atış suratına, dahili GNSS konumlandırmasına ve 14 günlük pil ömrüne sahiptir.

Saatin tasarımı, antenler gövdenin dairesel kısmının dışında kalacak ve L1 ve L5 uyduları ile irtibat kurarken sinyal ve kapsama alanını güzelleştirecek formda yapılmış yazılım, açık hava koşucuları için bir Al sistemi ile birlikte gelen HarmonyOS 2‘dir.

Huawei, Watch GT 3 modelini 299 € fiyat etiketi ile global pazarda satışa sunacak. Şirket, süratli davranan alıcılar için çeşitli fırsatlar yahut paketler sunacak. Örneğin; Almanya’daki kullanıcılar fiyatsız olarak bir çift Freebuds 4 ve bir yıllık Adidas Running Premium üyeliği alabilecekler.

Fransız müşteriler ise Huawei Scale 3‘ü fiyatsız olarak alırken, İtalyanlar 150€’luk tam fiyatı ödemek yerine Huawei Sound Joy hoparlörünü yalnızca 50€ ek ödeme ile almayı tercih edebilecekler.

Türkiye’de ne vakit satışa sunulacağı ya da satışa sunulup sunulmayacağı şimdi netlik kazanmış değil. Lakin satışa sunulursa bile vergiler hariç 4500 TL’nin üzerinde fiyata sahip olacağından, bütçe olarak birçok müşterisini hayli zorlayacak.