Bilindiği üzere Honda, e:N SUV isimli konsept modelini tanıtalı yaklaşık 2 ay kadar oldu. Tesla’nın kamyoneti Cybertruck’dan ilham almışa benzeyen epey keskin sınırlara sahip bir tasarım ile gelen bu konsept SUV, birinci olarak Çin’in Guangzhou Araba Fuarı’nda kendini göstermişti. Görüldüğü üzere aracın tasarımı Honda’nın daha evvelki modellerine hiç benzemiyor. Honda, yeni e: N Serisi elektrikli arabasını resmi olarak piyasaya sürdü ve Çin pazarı için birinci önceliği verdi.

Japon araba üreticisi Honda, Çin pazarı için iki yeni elektrikli model ve üç konsept model sunarak ‘elektriklendirme’ stratejisini süratle uygulayarak çağın gerisinde kalmak istemediğini gösteriyor.

Çin’e özel en yeni Honda elektrikli arabalarıyla ilgili detaylar hala sır üzere, lakin araba üreticisi Honda, büyüyen e:N elektrikli araç serisini genişletmek için üç yeni konsepti de tanıtarak biraz da olsa araç hakkında fikir edinmemizi sağlamıştı. e:N SUV dört kapılı bir SUV ve tüm konsept modeller, önde dikey ve yatay LED şeritler ile köşeli gövde yüzeyleri üzere benzeri tasarım özelliklerini paylaşıyor. Bu modeller ise E:N Coupe Concept spor bir hatchback, e:N GT ise dört kapılı bir sedan.

Honda’ya nazaran, en yeni e:N konsept araba önümüzdeki beş yıl içinde Çin’de satışa çıkacak. Araba üreticisi ayrıyeten büyük Çin kentlerinde en az 1.200 e:N bayisi açıyor. e:N Series Evs, Honda’nın özel e: Architecture platformu olacak.

Artık bu içeriğimizde yer alan görseller sayesinde aracı daha yakından inceleme fırsatı bulacağız. Dilerseniz kelamı daha fazla uzatmadan artık de Honda’nın konsept SUV modellerinin görsellerine göz atalım.

Honda, e:N SUV isimli konsept modelini tanıtalı yaklaşık 2 ay kadar oldu.

Tesla’nın kamyoneti Cybertruck’dan ilham almışa benzeyen epey keskin çizgilere sahip bir tasarım ile gelen bu konsept SUV, birinci olarak Çin’in Guangzhou Araba Fuarı’nda kendini göstermişti. Görüldüğü üzere aracın tasarımı Honda’nın daha evvelki modellerine hiç benzemiyor.

Honda, yeni e: N Serisi elektrikli arabasını resmi olarak piyasaya sürdü ve Çin pazarı için birinci önceliği verdi.