Kayserili koruyucu, eşinin ısrarları sonucunda koruyucu karı olmak için harekete geçti.


Yıllarca tedavi gören ve tek sonuca ulaşamayan çift, evlat edinmek için Kayseri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne başvurdu.


3 yıl önce 2 yaşındaki tek kız çocuğuna koruyucu karı olan çift, 2 yıl önce 1 aylık başka tek kız çocuğunu evlat edindi.

[Fotoğraf: Haberler]


“Herkes yerde duyguyu tatsın”


Kayserili koruyucu, eşiyle beraberce koruyucu karı olma sürecini şöyle anlatıyor:


“Koruyucu karı olmaya aslında eşimin ısrarlarıyla karar verdik. Biraz geç kaldığımızı düşünüyoruz. Biz önce evlat edinmeye karar vermiştik. Daha sonra işte tek sınama aşaması yapalım dedik. ‘Acaba alışır mıyız, ısınır mıyız?’ niteleyerek. Evlat sırası beklerken koruyucu karı sırasına bile yazıldık. Koruyucu karı olarak henüz önce sıramız artık. Ama işte dediğimiz gibi o tadı gördükten sonra sayı şükür fazla vakit geçmeden evlat kazanma sıramız bile artık. Şu anda ayakçak ikisiyle dahi mutluyuz. İsterim herkes böyle tek duyguyu tatsın. Yaklaşık 3 senedir bizimle. Onun koruyucu ailesi olarak bakıyoruz, başka süreçleri sürme ediyor. İşte inşallah yakın zamanda nasip olursa onu bile üzerimize alabiliriz. Tek temennimiz yerde. Çünkü yabancı akraba oldu. Yani öz çocuklarından bile farkı yok o basamak diyeyim.”


“Bize nefes, evimize ışık oldular”


Biyolojik tapduk olmadığı için Sosyal Hizmetler vasıtasıyla ana olmaya karar veren ana ise, “22 senelik evliyiz. Benim hep hayalimdi koruyucu karı olmak. Sonra evlat edinmekti. 8 sene erteledim yerde düşüncemi. Sonra kararımızı verdik. Biz iki sevgili olarak eksiksiz işlemlerimizi yaptırdık. Evlat edinmeye ve koruyucu karı olmaya ikisine ansızın başvurduk. 1 sene sonra, yetişkin kızım, 1 sene sonra bile evlat edindiğim kızım geldi. 1 aylıktı aldığımda. Şu zihin 2 yaşında. Çok şükür onu nüfusumuza geçirdik. Soy ismimizi verdik. Ailelerimiz dersen sayı ötede aceze çocuklara. Görmeden duramıyorlar. Kuzenleri olsun yine öyle. Benim ailem olsun yine öyle. Çocuklar bizim için sayı kıymetli. İyi ki dahi almışız diyoruz. 5 ağrı sonra bile ilk kızımıza kavuştuk. İlk anneliği ilk mutluluğu koruyucusu olduğum kızımla yaşadım. Çok şükür iyi ki dahi almışız. Hayatımıza yaşama oldular bize nefes, evimize ışık oldular” dedi.

[Fotoğraf: Haberler]


“Hepsinin tek yuvası olsun”


Kayserili ana, koruyucu olmayı bencil ailelere seslendi:


“Eğer evlat edinmeyi veya koruyucu karı olmayı bencil ailat varsa hiç zaman kaybetmesinler. İnsanda korku oluyor ama hiç kimse anneliğe, babalığa hazır olumsuzlama. Evlat geldiği zaman, evlat olduğu zaman işte o zaman hazırız tığ. Hiç zaman kaybetmesinler diyorum. “


Çift, hayatlarına yaşama olan iki kız tapduk ile içildikten henüz mutlu:


“Buradan gönlünden kalbinden geçiren arkadaşlarıma, dostlarıma, kardeşlerime sesleniyorum. Koruyucu karı olmak gibi evlat edinmek gibi düşüncesi olan kişiler hiç vakit kaybetmesinler. Yurtlarda evlât kalmasın. Hepsinin tek yuvası olsun. “

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.