Blizzard‘ın kült oyun serisi olan World of Warcraft‘ın konusunu kartlarla kullanıcılara sunan Hearthstone yeni bir turnuva ile bugün resmen başlıyor. Büyük ödül için yarışacak birbirinden güçlü rakipler 50 bin dolarlık ödül havuzundan mükafatlarını alabilmek için kıyasıya rekabet edecekler.

Büyük ödüllü Hearthstone turnuvası bugün başlayacak

Büyük mükafatı almak için oyuncuların Hearthstone Battlegrounds Lobby Legends turnuvasında 1 sırayı almaları gerekiyor. Lakin Blizzard her zamanki üzere öbür sıralamalara giren oyunculara da mükafatlar verecek. 2-3 Nisan 2022 tarihinde Türkiye saati ile 17:45’de başlayacak olan turnuvayı resmi Youtube ve Twitch hesaplarından izlemek mümkün.

Turnuvanın işleyişi ise şu formda olacak:

1. Gün (2 Nisan Cumartesi): Turnuvaya katılan 16 oyuncunun tamamı iki farklı lobiye ayrılacak ve her lobi cumartesi günü üç maçı tamamlayacak. Her maçın akabinde, oyunculara sıralamalarına nazaran puan verilecek örnek olarak 1. sırada bitirene 7 puan, 2. sıraya 6 puan ve 8. sıra için 0 puan olacak halde puan oluşturulacak. Maçların sonunda, kazanılan toplam puana nazaran her lobiden en yeterli dört oyuncu pazar günkü Birinci 8’e yükselmiş olacak.

2. Gün (3 Nisan Pazar): Birinci 8’e yükselen oyuncular bir kazanan taçlandırılana kadar devam eden bir denetim formatında yarışacaklar. Puanlar her maçta 1. Gün ile tıpkı olacak biçimde kazanılacaktır, lakin birinci olmak ve kazanmak için en az 20 puan kazanması ve akabinde şampiyon olabilmek birincilik maçını kazanması gerekiyor. Yalnızca her iki şart da yerine getirildiğinde, bir oyuncu hem şampiyonluk ve 10.000 $ ödüllü alarak birinci Battlegrounds: Lobby Legends şampiyonu olacak.

Turnuvayı kendi kanallarında sunacak isimler

Daha evvel Blizzard, isteyen bireylerin bu turnuvayı kendi kanallarında yayınlayabileceğini açıklamıştı. Buradaki irtibatta turnuvayı kendi kanallarında sunacak isimlerin kanal linklerini ve bahis ile alakalı bilgileri bulabilirsiniz.