Türkiye’de efsaneleşmiş isimler ortasında olan Haydar Dümen hayatını kaybetti. Psikiyatrist ve Posta gazetesi müellifi olarak tanınan Haydar Dümen 31 Ocak’tan beri Beykent Üniversitesi Hastanesi’nde Covid tedavisi görüyordu. Bir vakitlerin efsanesi olan tabip 90 yaşında hayata gözlerini yumdu.

90 yaşında hayata gözlerini yuman Haydar Dümen 10 Şubat akşamı koronavirüs yüzünden kalp durması geçirdi. Hayata gözlerini yuman tabip koronavirüs tedbirleri kapsamında toprağa verildi.

Haydar Dümen hayatını kaybetti! Bir vakitlerin efsanesiydi

Dr. Haydar Dümen Posta gazetesinde yazdığı cinsellik ile ilgili yazılar ile ünlüydü. İnsanların sorulara yanıt veren hekim Türkiye’de bir vakitlerin efsanesiydiç diyebiliriz. 1931 yılında hayata gözlerini açan Haydar Dümen Uşak’ta iki saray köyünde dünyaya gelmişti. Ortaokul ve lise 2. sınıf bitene kadar Uşak’ta okuyan DÜmen, lisede Afyon‘da eğitim gördü.

1948 yılında mezun olduğu liseden sonra ise, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde okumak için İstanbul‘a gitti ve ve 1955 yılında mezun oldu. 1958 yılında da nöropsikiyatri uzmanı olarak nöroloji ve psikiyatri kısımlarında uzmanlık diplomasını aldı. 25 yıl devlet hastanelerinde çalıştıktan sonra 1980 yılında emekli oldu. Posta Gazetesi’nde insanların sorularına derman olan Haydar Dümen bir vakitler herkesin tanıdığı bir isimdi. Bazen esprili yanıtları ile gündeme gelen Dümen toplumsal medyanın çok yaygın olmadığı devirde en bilinen isimlerden biriydi.