41 yaşındaki Ali Çetin, İstanbul’bile geçirdiği iş kazası sonucu yatağa özgürlüğü engelli kardeşi 39 yaşındaki Habip Çetin’açınık 10 yıldır, felçli annesi 68 yaşındaki Hafize Çetin’açınık ise 20 yıldır bakıyor.


Biri kanser hastası, ötekisi obeziteyle mücadele fail evlatları ile romatizma hastası karısının akıllandırma nedeniyle dahi kara kara bencil vefalı eş, ihtimam parasıyla geçimlerini karşılamaya çalışıyor. İşini koymak zorunda kalıp hayatını ailesine adayan Çetin’in öncelikli isteği ise moral desteği ve 3 katlı evlerine engelli asansörü yapılması.


“Çok zorlanıyorum. Ama yine dahi Allah’a şükrediyorum”


Karşılaştığı zorluklara rağmen hayata tutunmaya benzinli Çetin, “Kardeşim İstanbul Beylikdüzü’nde iş kazası sonucu inşaattan düşerek yatalak oldu. Benden başka bakacak kimse yok. Çocuğum lenfoma hastası, o dönemde İstanbul’bile çocuğumu tedavi ettiriyordum. Kardeşim kaza geçirince onun sorumluluğunu bile saçta aldım. Her şeyiyle saçta ilgileniyorum” dedi.


Karısının bile romatizma rahatsızlığı nedeniyle 2’si hasta olan 3 çocuğuna yalnız vakit ayırabildiğine değinip felçli annesinin yemek gibi ihtiyaçlarını kendisinin karşıladığını müfit Çetin, “Annem hipertansiyon nedeniyle felç geçirdi. Çok zorlanıyorum. Ama yine dahi Allah’a şükrediyorum. Allah derdi sevdiği kuluna verirmiş” şeklinde konuştu.


“Yetkililerden tek isteğim tek asansör”


Binaya yaptırdıkları engelli rampasının yetersiz olduğu için ağabeyinin kendisini akülü sandalyeyle hariç çıkarırken sayı zorlandığını vurgulayan Habip Çetin ise “Ağabeyim benim yürüyen ayağım elim kolum her şeyim. Allah ondan razı olsun. Bana evladı gibi bakıyor. Beni çıkarırken sayı zorlanıyor, üzülüyorum. Yetkililerden tek isteğim tek asansör” ifadelerini kullandı.


Anne Hafize Çetin dahi hayatını ailesine adayan oğluna her zaman yakarış ettiğini söyledi. 

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.