Telefoto lens, optik yakınlaştırmayı sağlayan bir kameradır. Periskop lens, standart bir telefoto lensin emsal bir uzantısıdır, lakin tipik dairesel olan yerine dikdörtgen bir açıklığa sahiptir.

Periskop lens, görünümler ve geniş bir görüş istediğinizde lakin fazla yaklaşamadığınız öteki durumlar için kullanışlıdır. Makro fotoğraf çekmek için de kullanabilirsiniz. Telefon almadan evvel bu galerimiz sizlere hangisini seçeceğiniz konusunda yardımcı olacaktır.

Telefoto kamera nedir ve nasıl çalışır?

Telefoto kamera, tüm yakınlaştırma lensleri üzere objelerin yakın çekimlerini çekmek için harikadır. Bir telefoto lens, net, detaylı fotoğraflar oluşturmak için uç distorsiyonunu ortadan kaldırır.

Lakin dezavantajı, standart kameralarda manuel odaklama gerektirdiğinden geniş açılı çekimlerde kullanımının sıkıntı olabilmesidir. Birden fazla maksat için tek bir telefoto lens kafidir, lakin portre yahut görünüm çekmek istiyorsanız, ince bir telefoto isteyeceksiniz.

Bir telefoto lens, uzaktaki objelere yaklaşmanıza ve kusursuz detaylar yakalamanıza imkan tanır. Uzaktaki yırtıcı hayat yahut epik görünümler için telefoto lens kullanmak en uygunudur. Ayrıyeten insanları, dağ görünümlerini ve kent görüntülerini çekmek için de işe fayda. İç ve dış yerler dahil her şartta kullanılabilir.