Halihazırda Bitcoin vadeli süreçleri için bir borsada süreç gören fonun (ETF) olması, yatırımcıları piyasada bir kripto spotunun mevcut hale gelmesi ihtimalinde daha faal bir rol almaktan alıkoymadı.

Güçlü olmak isteyenler; Kripto para ünitesi ETF’sine yatırım periyodu başlıyor!

Bir GlobeNewswire raporunda, şu anda kripto para ünitesine tahsis etmeyi düşünen 500 finans danışmanıyla yapılan yakın tarihli bir Nasdaq anketine nazaran, danışmanların %72’sinin, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir spot ETF eseri piyasaya sürüldüğünde müşteri fonlarını kriptoya yatırmaya daha istekli olduğunu ortaya koydu.

Halihazırda kripto para ünitesine yatırım yapmış olanların 26 trilyon dolarlık varlığı toplu olarak denetim ettiği söylenen danışmanlar kümesinda, %86’sı önümüzdeki 12 ay içinde tahsislerini artırmayı, %0’ı ise tahsislerini azaltmayı planlıyor.

Ankete nazaran, tıpkı kümenin %50’si şu anda Bitcoin vadeli ETF’lerini kullanıyor ve öteki %28’i önümüzdeki 12 ay içinde bunları kullanmaya başlamak istiyor.

Şu anda kripto para ünitesine yatırım yapan yahut kripto para ünitesine yatırım yapmayı düşünen danışmanlar, bir müşteri için ülkü kripto para ünitesi tahsisinin, müşterinin toplam portföyünün ortalama %6’sı olduğunu belirtiyor.

Geniş kapsamlı görüş için, ankete katılan danışmanların %69’u bir endeks fonu kullanmayı düşünürken, bunu dala özel endeks fonları (%57), faal olarak yönetilen fonlar (%52), ferdi dijital varlıklar (%40) ve (%31) ile yüksek getirili fonlar izliyor.

Nasdaq Dijital Varlık Endeksi Araştırması Lideri Jake Rapaport şunları söyledi:

“Anket yaptığımız danışmanların büyük çoğunluğu ya kriptoya tahsis etmeye başlamayı ya da mevcut tahsislerini kriptoya artırmayı planlıyor. Talep artmaya devam ettikçe, danışmanlar artık müşteri konuşmalarına hakim olan kripto sıkıntısına kurumsal bir tahlil arayacak.”