Google’ın yıllık açılış konuşması olan Google I/O, ekseriyetle Mayıs ayı civarında yapılan bir aktiflik olarak arama devi Google’ın eserlerini tanıttığı bir lansman. Bugün bu aktifliğin ne vakit olacağına dair kesin bir tarih verildi.

Google I/O bu yıl sandığımız kadar uzak bir vakitte değil yakın bir vakitte yapılacak. Google’ın geliştirici açılış konuşmasıyla ilgileniyorsanız bu haberimiz tam size nazaran.

Google I/O aktifliği yeni duyurulara sahne olacak

Çoklukla I/O Keynotes‘ta Google takımı Android güncellemelerini, yeni donanımlarını ve daha fazlasını duyururlar. Google I/O’dan sonra, geliştiricilere yönelik öbür bir geliştirici açılış konuşması düzenleniyor. Geçen yıl I/O 18 ile 20 Mayıs ortasında gerçekleşmişti.

Bu yılda ise tekrar mayıs ayı Google I/O aktifliğine sahne olacak. Google ay trendini devam ettiriyor. Yeni Android 13 geliştirici önizlemesinin artık genel beta sürümüne (kod ismi Tiramisu olan), yeni donanıma ve geliştiriciler için daha fazla şeyin aktarılacağını bekliyoruz.

Telegram kanalı Google Pixel Hub’a nazaran bu yıl 11-12 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek olan I/O, geçtiğimiz iki yıldan farklı olarak Shoreline‘da fizikî olarak, izleyicilerle birlikte gerçekleştirilecek. İki gün sürecek aktiflikte uygulama ve oyun geliştiriciler için yeni duyurular, yeni Android işletim sistemi ve kimi aygıtların tanıtılması bekleniyor.

I/O 2022 ile ilgili daha fazla haber için teknolojioku takımını takip etmeye devam edin.