Shiba Inu (SHIB), 2021 yılında toplumsal medya büyümesi açısından öteki tüm kripto paralardan daha yeterli performans göstermedi (SHIB hakkındaki toplumsal medya tartışmaları %16.000 arttı), buna karşın birebir yıl CoinMarketCap’te en çok izlenen kripto para ünitesi oldu. Finbold tarafından derlenen bilgiler ise, 2021’deki ani bir artışın akabinde , Google Arama’da ‘Shiba Inu jeton satın al’ anahtar sözüne olan ilginin son 90 gün içinde değerli ölçüde düştüğünü ortaya koydu.

Google’da SHIB talebi son 3 ayda %90’ın üzerinde düştü! Hangi ülke ne kadar arama yaptı?

Shiba Inu (SHIB) tokeninin, Google aramalarda 29 Ekim 2021’de 100’lük bir doruğa ulaşmasından bu yana, anahtar söze olan ilginin son 3 ayda %92 düşüş gösterdiği ve 29 Ocak 2022 prestijiyle Google Trendler puanının ise 8’e düştüğü ortaya çıktı.

Farklı bir biçimde, bilgiler, ‘Shiba Inu jeton satın al’ anahtar sözüyle en çok ilgilenen birinci 10 ülke ortasında, arama sayısında 100 puanla birinci sırada Nijerya‘nın, 70 puan ile Katar‘ın ikinci sırada ve 67 puan şke Kuzey Makedonya‘nın üçüncü sırada yer aldığını gösteriyor.

Not: Google Trend puanı, belirtilen yer ve vakit için grafiğin doruğuna kıyasla çevrimiçi arama ilgisini gösteriyor. Belirtilen vakit ve yer için azamî arama ilgisi 100 puandır, 0 ise ilgi olmadığını göstermektedir.

Hem kripto para ünitesindeki hem de borsadaki mevcut düşüş hissi , birçok altcoin üzerinde zincirleme bir tesir yapmış üzere görünüyor ve bunların büyük çoğunluğu tüm vakitlerin en yüksek düzeylerinin çok altında süreç görüyor ve bu da altcoin ile ilgilenip ilgilenmediğini kesin olarak belirtmeyi imkansız kılıyor. Lakin görünen o ki; SHIB şu anda soluyor.