Google, deneysel yapay zeka hizmeti Bard’ı Gemini olarak yeniden markalayarak ve Ultra 1.0 adı verilen yeni bir yapay zeka modeli sunarak yükseltiyor.

Google ayrıca Gemini için bir mobil uygulama da başlatıyor.

Gemini Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Sissie Hsiao, bir duyuruda Bard’ın piyasaya sürülmesinden bu yana insanların yapay zeka ile nasıl etkileşime girdiğini paylaşıyor.

Hsiao, iş görüşmesi hazırlığından yaratıcı imaj oluşturmaya kadar çeşitli uygulamaları vurgulayarak, “Dünyanın her yerindeki insanlar bunu yapay zeka ile tamamen yeni bir şekilde işbirliği yapmak için kullandı” dedi.

Gemini Advanced’le tanışın

Google, Gemini’nin yeni bir sürümünü yayınladı İkizler İleri Düzey.

Şirketin en yetenekli yapay zeka sistemi olarak tanımladığı Google’ın en yeni yapay zeka modeli Ultra 1.0’ı kullanıyor.

Gemini Advanced, kodlama, mantıksal akıl yürütme ve yaratıcı çalışma gibi karmaşık görevlerde başarılı olmak için tasarlanmıştır. Uzun konuşmaları sürdürebilir ve önceki etkileşimlerden bağlamı anlayabilir.

Google, Gemini Advanced’in kişisel bir öğretmen olabileceğini, kodlama tavsiyeleri verebileceğini ve içerik oluşturucuların yeni fikirler üretmesine yardımcı olabileceğini belirtiyor.

Google, Gemini Advanced’i geliştirmeye devam ettikçe kullanıcılar, yeni özellikler, çok modlu yetenekler, etkileşimli kodlama ve veri analizi araçları dahil olmak üzere sürekli iyileştirmeler bekleyebilirler.

Hizmet artık 150’den fazla ülkede İngilizce olarak sunuluyor ve daha fazla dil eklenmesi planlanıyor.

Google One AI Premium Planı

Google, Google One AI Premium adlı yeni bir premium abonelik planının yanı sıra Gemini Advanced’in de lansmanını duyurdu.

Bu yeni planın fiyatı aylık 19,99 ABD dolarıdır ve 2 TB bulut depolama alanı ve Google’ın en son yapay zeka gelişmelerine erişim gibi mevcut tüm Google One Premium abonelik özelliklerini içerir.

Yeni planla aboneler yakında Gemini teknolojisini Gmail, Google Dokümanlar, Slaytlar ve E-Tablolar gibi Google’ın üretkenlik araçlarında kullanabilecek.

Gemini’ye Mobil Erişim

Kullanıcıların mobil erişilebilirlik talebine yanıt olarak Google, Android için yeni bir uygulamayı ve iOS’taki Google uygulamasıyla entegrasyonu kullanıma sunuyor.

Gemini, bağlı ev cihazları üzerinde kusursuz bir deneyim ve ses kontrolü için Android cihazlarda Google Asistan ile entegre edilecek. iOS Google uygulaması yakında benzer yetenekler sunacak.

Kullanıma Sunma ve Gelecekteki Genişleme

Gemini uygulaması artık Android’de mevcut ve iOS’taki Google uygulamasıyla entegrasyon da önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek. Uygulama başlangıçta İngilizceyi destekleyecek, yakında Japonca ve Korece dilleri de eklenecek. Ek ülke sunumları ve dil desteği planlanıyor.

Google, kullanıcıların Gemini’yi denemelerinin ve deneyimin iyileştirilmesine yardımcı olmak için geri bildirimde bulunmalarının teşvik edildiğini belirtiyor. Şirket, yayınlanan Yapay Zeka İlkeleri uyarınca kapsamlı güvenlik testleri ve önyargıları ve güvenli olmayan içerikleri ele alma çabaları da dahil olmak üzere sorumlu yapay zeka geliştirme konusunda kararlılığını sürdürdüğünü belirtiyor.