Google bugün arama spam politikalarına yeni bir spam politikası ekledi, yeni spam politikasının adı “politika atlatma”. Kısacası, mevcut spam önleme önlemlerini aşmanın yollarını bulursanız, Google içeriğiniz, siteniz yada hesabınızla ilgili işlem yapabilir.

Yeni politika. Google yeni politikayı burada yayınladı, şu şekilde diyor:

“Google Arama için spam yada içerik politikalarımızı atlamak, içerik, site yada hesap üstündeki kısıtlamaları baltalamak yada kaldırılan yada ortaya çıkması uygun olmayan içinde ne olduğu başka bir halde dağıtmaya devam etmek amacıyla eylemlerde bulunursanız, bazı arama özelliklerimiz (sözgelişi, maksimum Okunan Haberler, Keşfet) için uygunluğun kısıtlanmasını yada kaldırılmasını içerebilecek uygun fiil. Atlatma, içinde ne olduğu dağıtmak yada daha ilkin yasaklanmış bir davranışta bulunmak amacıyla birden fazla site yada başka yöntemler oluşturmayı yada kullanmayı ihtiva eder yalnız bunlarla sınırı olan değildir.”

Penaltı. Google, bu yeni politikayı ihlal etmeniz durumunda içeriğin aramada yada bazı arama özelliklerinde gösterilmesini kısıtlayabileceğini yada kaldırabileceğini söylemiş oldu.

politika atlatma nedir? Kısacası, öteki Google Arama spam yada içerik politikalarını atlamak için yaptığınız herhangi bir işlem benzer halde görünüyor. Bu, yeni siteler oluşturmayı, başka siteler kullanmayı yada bu içinde ne olduğu dağıtmak için başka şekilleri, kim bilir üçüncü taraf sitelerde yada öteki yollarda ihtiva eder.

niçin önemsiyoruz. Google’ın spam ve içerik politikalarını bilmek, Google Arama’da SEO hizmetleri ve öteki pazarlama hizmetlerini gerçekleştirmek için bir ön koşuldur. Bu yeni bir politikadır yalnız politikanın arkasındaki temel mantık, halihazırda yayınlanmış olan Google Arama spam politikalarının çoğuyla eşleşir. Kısacası, Google Arama’nın sıralama algoritmalarını manipüle etmeye çabalamayın ve bunu yapmış olursanız, sitenizin Google Arama’da kaldırılması yada eski düzeyine düşürülmesi riskiyle karşı karşıya kalırsınız.


Arama Motoru Arazisinde Yeni


Yazar hakkında

Barry Schwartz

Barry Schwartz, Search Engine Land’e Katkıda Bulunan Editör ve SMX etkinlikleri için programlama ekibinin bir üyesi. NY merkezli bir web danışmanlık şirketi olan RustyBrick’in sahibidir. ek olarak, oldukça gelişmiş SEM mevzularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable’ı yönetmektedir. Barry takip edilebilir Twitter’da burada.