Getir, geçen ay bir müracaat yapmıştı. Kelam konusu müracaatta Getir, Doğuş Grubu’yla Güney Kore’nin en büyük kümelerinden birinin iştirakinde kurulan n11‘i satın almak istemişti. Son periyotta değerli atılımlar yapan Getir artık bu atılımında de onay aldı. Getir şu anda n11’i de satın almasıyla Türkiye’deki en büyük yatırımlarından birini yaptı diyebiliriz.

Türkiye’nin en çok tercih edilen online market ve yemek uygulaması olan Getir artık büyük bir yatırım daha yapmış oldu. n11 de yeniden de birebir formda online bir alışveriş sitesiydi. Bu satın alma ile Getir’in platformu daha çok büyüyecek diyebiliriz.

Getir, n11’i satın alıyor!

Mart 2013’te kurulan n11.com, 20 milyondan fazla eser yelpazesine sahip. YemekSepeti’ne önemli bir rakip olarak gelen Getir bilhassa pandemi devrinde epey fazla tercih edildi. Bu devirde başarısına muvaffakiyet katan Getir yurtdışında da hizmet vermeye başladı. Türkiye’de de yatırımlarını büyüten Getir n11’i de alarak önemli bir muvaffakiyete imza attı.

Kısa mühlet evvel İngiltere ve ABD üzere ülkelerde faaliyete başlayan Getir, İtalya’da da faaliyet gösteriyor. Cumhuriyet Gazetesi‘nin haberine nazaran Rakabet Şurası tarafından, Getir’in n11 paylarını alması onaylandı. Böylece Getir’in yelpazesine yemek, ve taksi üzere şirketin faaliyet gösterdiği alanlara direkt e-ticaret de ekleniyor. Getir 2022 yılında daha çok büyüyecek desek yanlış olmaz.