Infinix en son amiral gemisini tanıttı ve elbette Galaxy S22 Ultra’nın uykularını kaçırmasına neden olacak bir telefon değil, lakin şirket için epey büyük bir adım. İsminden da anlaşılacağı üzere Zero 5G, genç markanın NR ağlarını destekleyen birinci akıllı telefonu.

Yeni aygıt, Dimensity 900 yonga setinden güç alıyor ve tasarımı geçen yılki Oppo Find X3 Pro’yu andırıyor.

Genç marka Infinix, Zero 5G isimli birinci 5G telefon modelini tanıttı!

İsmini birçok kişinin tahminen de yeni duyduğu, akıllı telefon üreticisi Infinix, Zero 5G isimli yeni amiral gemisi telefonunu tanıttı! Akıllı telefon, 6.78 inçlik büyük bir LCD Full HD+ çözünürlük ve 120Hz yenileme suratı ile geliyor. 240Hz dokunmatik örnekleme suratı ve 500 nit azamî parlaklık sunuyor.

Yetenekli orta sınıf yonga seti, 8 GB LPDDR5 RAM ve 128 GB süratli UFS 3.1 depolama ile birleştirilmiştir. Daha fazla genişletme için bir microSD yuvası da var.

Uni-Curve olarak isimlendirilen dizayna sahip Zero 5G, gelişmiş kamera kurulumuna sahip. 48MP ana kameraya, 13MP telefoto ve 2MP derinlik sensörü eşlik ediyor. Selfie kamerası ise 16 MP sensöre sahiptir.

Zero 5G, 33W‘a kadar şarj olan 5.000 mAh pil ile birlikte gelir. Sıcaklıkları denetim altında tutmak için bir ısı borusu vardır. İşletim sistemi, Android 11 tabanlı XOS 10’dur.

Infinix, Zero 5G‘yi üç renkte satacak – Cosmic Black, Horizon Blue ve Skylight Orange. Şirket, fiyatların her pazarda farklılık göstereceğini ve daha sonra açıklanacağını belirtti.