Bitcoin’in son piyasa düzeltmesini bir kenara bırakmaya çalışmasıyla birlikte, varlık potansiyel olarak bir yükseliş momentumunun oluşumunu tamamladığı için tarihî datalar yakın bir üst dönüşe işaret ediyor.

Geçmiş datalar, Bitcoin’in aykırı dönüş belirtileri gösterdiğini gösteriyor!

Şu anda Bitcoin, kripto para zincirleme tahlil platformu Sentiment tarafından sağlanan bilgilere nazaran, varlığın kıymet düşüşünden sonra ticaret hacminde bir artış kaydettiği geçen yıl şahit olunan ticaret hareketini kopyalıyor.

Bu tıp ticaret hacmi düşüşü, perakendeci yatırımcıların ilgisinin azalmasıyla birlikte boğalar için cazip göründü ve mümkün bir üst dönüşe işaret etti.

Bitcoin, yıla yüksek volatilite altında başlasa da, varlık 42.000 doların altında bir dizi düşüş ve yükseliş fiyat hareketi oluşturmayı başardı ve bu da genişleyen bir düşen takoz (veya azalan genişleyen bir takoz) oluşmasına neden oldu.

Tanınan kripto YouTuber Crypto Zombie, varlığın dört saatlik grafiğine nazaran Bitcoin’in şu anda genişleyen düşen kama altında olduğuna dikkat çekiyor. Tarihi olarak, konum, mevcut kritik amaç olan 42.000 $ ile yüksek düzeyleri tekrar test etmeye başlamadan evvel son bir kısmî düşüş oluşturuyor.

Genişleyen alt kamayı vurgulayan Bitcoin dört saatlik grafik. Kaynak: Kripto Zombi

Düzey kırılırsa, boğa piyasası muhtemelen eskisinden daha fazla ivme kazanacaktır.

Bitcoin fiyatı şu anda azalan bir genişleyen kamada (4 saatlik bir fiyat grafiğinde) ile Crypto Zombie, tarihi olarak bu cins senaryoların bir patlama ile sonuçlandığını belirtiyor. Bitcoin’in en son genişleyen düşen kamayı oluşturmaya başladığı noktaya dayanarak, düşüş ve yükseliş yörüngesi, Bitcoin’in potansiyel olarak 52.000 $ civarında süreç görmesiyle sonuçlanabilir.