Galatasaray hayranlarını ilgilendiren bir gelişme gündeme bomba üzere oturdu. Galatasaray’da yaşanan son gelişmelerin akabinde teknik yönetici Fatih Terim ile yolların ayrılması kararı alındı.

Galatasaray’da Lider Burak Elmas ile Teknik Yönetici Fatih Terim, Nef Stadyumu’nda görüşme yaptı. Bu görüşme sonucunda 15 dakikalık bir toplantı durum değerlendirmesi gerçekleştirildi. Bu toplantının akabinde ayrılık kararı çıktı. Toplumsal medyaya kısa müddette bomba üzere oturan olay Galatasaray taraftarlarını üzdü.

Bu haberin akabinde Fatih Terim hem futbolcularla hem de çalışanlarla vedalaştı. Daha geçtiğimiz hafta eski teknik yönetici Terim misyonuna devam edeceğini duyurmuştu. Lider Burak Elmas da çıkan ayrılık haberlerini yalanlayıp, deneyimli hocayla yola devam edeceklerini tabir etmişti. Lakin görünüşe nazaran bu durumda bir değişiklik yaşandı.

Galatasaray Fatih Terim ile yolları ayırdı!

Fatih Terim, takıma genç isimler transfer etti. Avrupa Ligi’nde kümeden önder çıkan sarı-kırmızılı kadro taraftarlarını üzdü. Akabinde Muhteşem Lig’de ise 20. hafta sonunda Trabzonspor’un 22 puan gerisinde kalındı. Penaltılarla da elenen ekip artık öbür bir yola başvurdu. Galatasaray, Fatih Terim periyodunda 176 maça çıkmıştı. Galatasaray 44 sefer alandan yenik ayrılmak durumunda kaldı. 340 gol atıp, 209 gol yiyen ekip bu maçların 35’inden beraberlik elde etti.