Kripto para borsalarının öncülerinden olan FTX, platformda kayıtlı her Ukraynalı hesap sahibine 25 dolar veriyor. Bu bağış sonrasında, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF olarak da bilinir) kendi Twitter hesabı aracılığıyla yapmış olduğu paylaşımda “FTX’te her Ukraynalıya 25 dolar verdik, yapmanız gerekeni yapın” açıklamasında bulundu.

FTX, her Ukraynalı hesap sahibine 25 dolar bağışlıyor!

Dünyanın en tanınan kripto para borsalarından biri olan FTX, platformda kayıtlı her Ukraynalı hesap sahibine 25 dolar veriyor. Bu, şirketin CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF olarak da bilinir) tarafından kendi Twitter hesabı aracılığıyla doğrulandı. Bay Bankman-Fried tweetinde şunları söyledi:

“FTX’te her Ukraynalıya 25 dolar verdik, yapmanız gerekeni yapın”

Tweet 38.000’den fazla beğeni aldı ve 4.450’den fazla retweet edildi. Bu, her Ukraynalı FTX kullanıcısının en son döviz kurlarına nazaran 745,50 Ukrayna grivnası bedelinde para ünitesi alacağı manasına gelir.

Bu hareket, global kripto topluluğunun, 24 Şubat’ın erken saatlerinde başlayan Rus işgali karşısında bu ülkenin gayretine verdiği dayanak gösterisinin son örneği. Kripto toplulukları ile şimdiye kadar, dünyanın her köşesine farklı maksatlarla dayanak sağlarken, Ukrayna uğraşı için ise toplamda 4 milyon doların üzerinde Bitcoin toplamayı başardı. Tek bir iştirakçiden 3 milyon dolardan fazlası taahhüt edildiğini de ayrıyeten belirtelim.