Dünyanın 4 tek yanını dolaştı, hayatı, 10 yıl önce ziyaret ettiği Tanzaya’bile farklı tek boyut kazandı.


Seyahati sırasında Fabio Sumaili Saita ile tanıştı. Sevde ve Fabio kısa sürede evlenmeye karar verdi. Fotoğraf sanatçısı Sevde Sevan Usak Saita, içildikten yılın yetişkin kısmını Afrika’daki tek Masai köyünde geçiriyor.


Ülkeyi dahi insanlarını bile sayı sevdiğini söyleyen Saita, “Afrika sayı bile bizim zihnimizde, malûm klişelerle tanımladığımız gibi tek kıta olumsuzlama tanzanya tabiî güzellikleri olan tek ülke ve harika insanlar var” niteleyerek konuştu.


10 yıldır yaşadığı Tanzanya’nın meçhul özelliklerini aktarıyor


Hayatının yetişkin tek kısmında ülke ülke sağîr Saita, son 10 yıldır Tanzanya’bile yaşıyor. Saita, hem çektiği fotoğraflarla hem dahi sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla Afrika’nın meçhul özelliklerini aktarıyor.


Eşim tek Masai Tanzanyalı nedeniyle Tanzanya’daki tabiî hayatı son 10 yıldır fotoğraflıyorum yerde festivalde dahi özellikle Tanzanya’daki kültüre sanata ve tarihe odaklanmak istedim.


 Afrika Kültür Evi’ne konuk oldu


Saita, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın 2016’bile Ankara’bile kurduğu ve kültürel diplomasinin en önemli örneklerinden olan Afrika Kültür Evi’ne konuk oldu.


Kültür Yolu Festivali kapsamında plânlı “Kadın Gözüyle Afrika’bile Fotoğrafçılık” söyleşisinde, Afrika’bile yaşadığı deneyimleri ve anılarını dinleyicilerle paylaştı.


Afrika’ya seyahat etmek isteyenlere tavsiyelerde bulundu:


Afrika dediğimizde tek kıtadan bahsettiğimiz ve 54 ülkenin olduğunun farkında olunması gerekiyor nedeniyle hangi ülkeye gideceklerse o ülke ile ilgili önden sayı iyi taharri yapıp hazırlanıp gitmek en makul olanı.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.