Realme bugün düzenlediği lansman ile birlikte Realme 9i‘yi resmen duyurdu. Bu lansman ile birlikte iki güçlü modelini daha tanıtan Çinli firma, GT 2 ve GT 2 Pro ile birlikte yeni fiyat performan hükümdarı olabilecek bir aygıtı daha görücüye çıkardı. İşte Realme 9i

Orta sınıfın artık savlı yeni bir modeli var

Aygıtın olağan kurallarda önümüzdeki hafta 10 Ocak’ta tanıtılması beklenirken, tanıtım olmadan hem aygıtın görselleri hemde özellikleri sızdırılmış oldu. Bu aygıt bir orta sınıf oyuncu telefonu olabilecek bir donanıma da sahip.

Bugün, aygıt hakkında kimi yeni imajlar ve özellik ortaya çıktı. Realme 9i‘nin 90 Hz yenileme suratına sahip 6,6 inç FHD+ IPS LCD dokunmatik ekrana, Snapdragon 680 yonga seti, 6 GB RAM, 128 GB depolama ve 33W süratli şarj takviyeli 5.000 mAh pile sahip olduğu söyleniyor.

Artta 50 MP birincil kamera, 2 MP makro kamera ve 2 MP derinlik sensörü bulunacak. Selfie’ler için ekranın sol ön tarafında 16 MP’lik bir kamera bulunuyor.

Realme 9i‘nin 164,4 x 75,7 x 8,4 mm ölçülerinde ve 190g tartısında olduğu argüman ediliyor. Akıllı telefon büsbütün plastik bir yapıyla ve üstte gördüğünüz iki renk seçeneği ile sunulacak.