Fenerbahçe dönemin geri kalanı için yeni teknik yöneticisini belirledi. Kadronun başına teknik yönetici olarak İsmail Kartal getirildi. Süreksiz teknik yöneticinin akabinde yeni teknik yönetici açıklaması bugün yapıldı.

Yapılan açıklamada, “İsmail Kartal, Fenerbahçe’nin kendisine gereksinimi olduğu her anda kayıtsız ve kuralsız misyona hazır olduğunu tabir etmiş, kulübümüz dönemin geri kalan periyodu için İsmail Kartal ile mutabakat sağlamıştır” sözleri kullanıldı.

Fenerbahçe’nin yeni teknik yöneticisi muhakkak oldu

Açıklamada “Öncelikli tercihimiz, önümüzdeki dönem kadromuzu çalıştıracak teknik yöneticimizin, 2021-2022 döneminin geri kalan kısmında da A grubumuzun başında yer almasıydı. İstişare süreçlerimiz devam ederken teknik yönetici adaylarımız, dönem ortasında vazifeye başlamak yerine, yeni dönem prestijiyle başlamayı tercih ettiklerini bildirmişlerdir. 2022-2023 döneminde grubumuzun teknik yöneticisi olarak belirleyeceğimiz ismin; 2021-2022 döneminin kalan kısmı de dahil olmak üzere tüm dikkati ve çalışmalarını, yeni dönem takım yapılanmamıza, uzun vadeli oluşturulacak futbol sistemimize, A takım-altyapı uyumuna tam konsantrasyon ile ağırlaşması hedeflenmektedir. Bu bahisteki açıklamalar da önümüzdeki devirde yapılacaktır.”

“İçerisinde bulunduğumuz dönemde Harika Lig, Türkiye Kupası, UEFA Avrupa Konferans Ligi olmak üzere 3 kulvarda da gayeleri yolunda uğraşına devam eden futbol A grubumuz için yarım dönemlik bir planlama yapılmıştır. Bu geçiş devrinde topluluğumuzun değerli bedellerinden biri olan, kulübümüze hem futbolcu hem de teknik yönetici olarak hizmet etmiş İsmail Kartal ile temasa geçilmiştir. 2014-2015 döneminde da futbol kadromuzu yönetmiş olan İsmail Kartal, Fenerbahçe’nin kendisine gereksinimi olduğu her anda kayıtsız ve kuralsız misyona hazır olduğunu tabir etmiş, kulübümüz dönemin geri kalan periyodu için İsmail Kartal ile mutabakat sağlamıştır.”

“Söz konusu Fenerbahçe olduğunda her vakit ve her kuralda misyona hazır olduğunu vurgulayan, Fenerbahçe ismine sorumluluk aldığı her an, hatta ekibimizin canına kast edildiği en sıkıntı devirde dahi Fenerbahçe aidiyeti ile yapabileceğinin en güzelini ortaya koyan, Fenerbahçe’mizin değerli bir bedeli olan İsmail Kartal hocamıza, özverili yaklaşımı için teşekkürlerimizi tabir ediyoruz. Hocamızın sorumluluk şuuru ile üstlendiği bu vazifesinde idaremiz, futbolcularımız ve topluluğumuzla birbirimize takviye olarak, bir aile şuuruyla hareket edeceğimizi vurguluyor, taraftarlarımızın her vakit olduğu üzere kadromuzun ve kulübümüzün yanında olacağına inanıyoruz.” tabirleri yer aldı.