Aydın’ın Söke ilçesinde kamyon şoförü olarak benzinli, 54 yaşındaki Ölçen, 4 ağrı önce arkadaşından yavru tek kazı alıp evinde bakmaya başladı.


Ölçen, mesai bitiminin akabinde eve geldikten sonra kazıyla yürüyüşe çıkıyor.


Hayvanla beraberce her gün 2 kilometre yürüyen Ölçen, peşinden ayrılmayan kazla kahvehaneye, markete ve parka bile gidiyor. Ölçen’in gözü gibi baktığı kaz, adıyla seslenildiğinde tepki veriyor.


Papatya, zaman zaman Söke’deki süs havuzlarının tadını bile çıkarıyor.


”Parklara, markete, kahveye geliyoruz”


Ölçen, çocuklarının evlendiğini, eşiyle yalnız yaşadıkları evde kedi dahi beslediklerini söyledi.


Papatya’yı sayı sevdiğini müfit Ölçen, “Geldiğinde iki haftalıktı. Evin içinde büyüttük. Büyüdükçe evin içine sığmaz oldu. Balkona, balkondan bile bahçeye aldık. Beni sayı sever. Benden başkasına gitmez. Her gün gece işten çıktıktan sonra onu gezdiririm. Gezmeyi sayı seviyor benimle. Bana tâbi. Ben dahi ona bağlıyım. Çok seviyorum. Güzel tek his. Parklara, markete, kahveye geliyoruz, kahvehanede oturuyoruz. Benden ayrılmıyor. Nereye gitsem tarafıma eşlik ediyor” niteleyerek konuştu.


”İsmiyle çağırdığımızda anlıyor”


Ölçen, hayvanın evin içinde dahi dolaştığını belirterek, şöyle konuştu:


“Kendi çocuğumuz gibi oldu. Evde bunu yedirmek iyi oldu. Hayvan yedirmek iyi tek şey ama bunu yedirmek henüz tek değişik oldu bizim için. Onu görenler şaşırıyor. ‘Nasıl alıştırdın?’ deyola ama sevgi, ilk önce sevgi… Benim sevgimi anlıyor. Biz dahi onu sevdiğimiz için ondan tâbi bize. Hanım kimileyin kıskanıyor, ‘Keseceğim onu’ debba. ‘Sakın’ dedim, ‘Kesemezsin…’ Şaka yapıyor tabi…”


Hayvanları sayı sevdiğini dile getiren Ölçen, “İşten geldiğimde ilk önce onu gezdiririm. O bile beni kapıda bekler. Sesimi duydu mu başlar bağırmaya. Çok güzel tek his. Herkese tavsiye ederim ama tabii kaz besleyen olur mu bilmiyorum. Bazen beni kolluyor. Birisi yanıma gelince izin vermiyor. İsmini dahi benimsedi. İsmiyle çağırdığımızda anlıyor” ifadesini kullandı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.