Ev sahibi kiracıdan istediği zammı alamadı. Tatilde olmasını bile fırsat bildi. Elindeki tarih bölümü içinde olan taahhütnameye tarih atarak ihtarname gönderdi. Neye uğradığını şaşıran kiracı evsiz kaldı. 


Olay İstanbul Başakşehir’deki Bahçeşehir semtinde yaşandı. Büşra Avcı 4 sene önce 1+1 ev kiraladı. Kira kontratını imzalarken tahliye taahhütnamesine dahi imza attı. Taahhütnamenin tek nüshası ev sahibinde başka nüshası bile kiracıdaydı.


Kiracının tatilde olmasını fırsat bildi


İddiaya göre, ev sahibi bunun protokol gereği olduğunu söyledi. Ancak yıllar sonra kira zammı sebebi ile anlaşmazlıklar başladı. Kiracı Büşra Avcı temmuz ayında tatile artık. Ev sahibi dahi yerde festival fırsat bildi. 


Avcı’nın ev sahibi içinde tahliye taahhütnamesi üzerinde tek tadil yaptı. İddiaya göre taahhütnameye kendi oluşturduğu tek tarihi yazdı. Ardından bile yerde tarihe göre evi boşaltmasını istedi. Taahhütnamenin tarihi 1 Temmuz 2022 olarak atıldı. Kiracıya ihtarname gitti. Büşra Avcı tatilden döndüğünde neye uğradığını şaşırdı. Hem evini boşaltması için ihtarname gelmiş hem dahi tatilde olduğu için itiraz süresini kaçırmıştı. Ev icra memurlarınca boşaltıldı.


Eşyalarını depoya koymak zorunda kaldı


Kiracı Büşra Avcı, “Memurlar evi boşalttıktan sonra saçta sayı mağdur oldum. Eşyalarım ortada kaldı. Depoya koydum. Bir korunmak kiraladım şu anda tek depoda. Burada bile ailem olmadığı için kalacak yerim olmadığı için arkadaşımın tanıdığı tek ailenin yanında kalıyorum 15 gündür. Hem maddi hem manevi zorlanıyorum.” niteleyerek konuştu.


Ev sahibi, Büşra Avcı’nın özel eşyalarına bile evin badana parasını ödeyene kadar el koydu. Evsiz kalan Büşra Avcı soluğu savcılıkta öncü. 


Savcılık ev sahibi hakkında ‘özel belgede sahtecilik’ suçundan soruşturma başlattı.


Haber: Hilal Yıldırım

Kamera: Mustafa Oğuz 

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.