Piyasa pahasına nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi olan Ethereum ( ETH ), artık geri döndü ve yeşile döndü. Ethereum bilhassa de son yedi gün içinde piyasa bedeline 20 milyar doların üzerinde bir giriş gördü.

Ethereum’un piyasa pahası en süratli artışlardan birini yaşıyor!

10 Mart’taki DeFi varlığının piyasa bedelini, 17 Mart’ta yayınlandığı sırada 332,17 milyar dolar olan ETH’nin mevcut genel piyasa bedeliyle karşılaştırdığınızda, CoinMarketCap istatistiklerine nazaran toplam 20,45 milyar dolarlık giriş olduğunu görebilirsiniz.

Ethereum 7 günlük piyasa pahası. Kaynak: CoinMarketCap

Bu içeriği hazırladığımız sıralarda Ethereum, gün içinde %3,38 ve geçen hafta %6,55 artışla 2.768 dolardan süreç görüyordu.

Ethereum 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Kripto analitik firması Santiment’in datalarına nazaran, Ethereum’un yararı azalmadı. Nitekim de platform, 16 Mart’ta, Ethereum için günlük etkin adreslerin (DAA) sayısının, birebir vakitte kripto para ünitesinin fiyatının yaklaşık %35 düşmesine karşın son dört ayda sabit kaldığını tweetledi.

Ethereum DAA’sı. Kaynak: Santiment

Ethereum’un DAA’sı ile fiyatı ortasındaki tutarsızlık, önde gelen akıllı mukavele platformu için bir yükseliş farklılığı yarattı.

Son günlerde kripto para alanında değerli olaylar yaşanmasına karşın Bitcoin (BTC) fiyat istikrarı devrini yaşıyor.

Bitcoin’in Çarşamba günü 40.000 doların üzerine çıkmasının bir sonucu olarak, şu anda Ocak ayının başından bu yana faaliyet gösterdiği 33.000-44.000 dolarlık süreç aralığının üst hudutları civarında süreç görüyor. Dijital varlık şu anda son 24 saatte %0,52 ve evvelki hafta %3,89 artışla 40,724 dolardan el değiştiriyor.

Bu periyotta, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali üzere büyük global olayların tetiklediği birkaç mütevazı yükseliş ve düşüş oldu, lakin BTC için net bir uzun vadeli eğilim ortaya çıkmadı.

Bu ortada, Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskyy geçtiğimiz günlerde Rusya’nın ülkeyi işgalinin akabinde ülkedeki kripto para ünitelerini yasallaştıran yeni bir tedbiri yasaya imzaladığını da kelamı gelmişken yine hatırlatalım.