Ethereum (ETH) geçtiğimiz hafta kırmızıda süreç görüyor, lakin yakın gelecekte potansiyel bir yükseliş eğilimi bekliyor olabilir, bu da her gün çıkarılan ETH madeni paralarının yanma oranına oranındaki son düşüşün sinyalini veriyor.

Günlük çıkarılan Ethereum azalıyor! Pekala bu ne manaya geliyor?

Spesifik olarak, kripto analitik platformu IntoTheBlock tarafından 7 Nisan’da paylaşılan grafiğe nazaran, Ethereum’un yedi günlük ortalama net ihracı, 12 Mart’ta %3.48’e ulaştıktan sonra %2.21 civarında oldu.

Kaynak: IntoTheBlock

Düşük günlük net Ethereum ihracı yahut günlük maden ve yakma oranı ortasındaki azalan fark, arzının hudutlu hale geldiği manasına geliyor. Sonuç olarak, varlığın azalan arzı talebini artırır ve artan talep tipik olarak fiyatı yükseltir.

Ethereum’un dengeli bir negatif net ihraç kaydettiği 10 Ocak haftasında tam olarak bu oldu. Buna karşılık, fiyatı %10 kadar arttı. Piyasa zayıflığının daha sonra onu aşağı çekmesine karşın, bir haftalık yükseliş çizgisi dikkat cazipti.

ETH o vakitten beri negatif bir net ihraç günü yaşamamış olsa da, 5 Nisan’da iki ayın en düşük düzeyi olan %0,87’ye ulaşarak mümkün bir fiyat artışına işaret etti. Bu oran 0’ın altına düşerse, Ethereum deflasyona geçecektir.

Ethereum fiyat artışının öteki göstergeleri

CoinMarketCap bilgilerine nazaran, son düşüş hareketlerine karşın Ethereum hala bir evvelki aya nazaran %24.21 daha yüksek süreç görüyor.

Finans tahlilleri ile bilinen Finbold’un Mart ayı sonlarında bildirdiği üzere, Ethereum, çeşitli kripto borsalarından kimi büyük çıkışlara şahit oldu, mevcut token arzını azalttı ve talebi artırdı.