DeFi varlığı kendisiyle Bitcoin ortasındaki arayı kapatmaya çalışırken, Ethereum (ETH), kripto para piyasasının en son yükselişinin ön saflarında yer aldı. Kitco News ile konuşan Galaxy Digital Trading Eş Lideri Jason Urban, Ethereum ve Bitcoin fiyatlarına bakışını ve piyasa kıymetine nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesinin kurumsal olarak benimsenmesindeki ilerlemeyi tartıştı.

Ethereum, Bitcoin’i üç yıl içinde değiştirebilir! İşte nedeni!

Ethereum için kurumsal talebi neyin yönlendirdiğini tahlil eden Urban, Goldman Sachs’ın bir Ethereum fonu aracılığıyla ETH’ye maruz kalmasını şu sözlerle tartıştı:

“İnsanlar bu alanda eğitim aldıkça ve kriptonun bedel teklifinin ne olduğunu anladıkça, pek çok parlak aklın üzerine inşa edebileceği bir katman oluşturan akıllı mukavelelerin gücünü anlamaya başlıyorlar. Ethereum bakır, Bitcoin ise dijital altın.”

Galaxy Digital’in eş lideri ayrıyeten ETH 2.0’ı öteki bir itici faktör olarak gördüğünü şu sözlerle kıymetlendirdi;

”Ölçeklenebilirlik ve artık çok pahalı hale gelen ve ETH’nin büyümesine müsaade verecek şeyler var ve çok akıllı kurumsal yatırımcılar bunu görüyor. Daha ESG uyumlu bir kripto yaratmayacaklar ve kurumları o denli bir dereceye sürükleyecekler ki, tüm güç tüketimi açısı nedeniyle Ethereum’a Bitcoin’den daha fazla kurumsal para girdiğini görebiliriz.”

Bununla birlikte, Bay Urban, Bitcoin’in bilakis dönmesini yakın görmüyor. Lakin bunun “önümüzdeki iki ila üç yıl içinde” gerçekleşeceğini ve “muhtemelen en kısa vakitte” gerçekleşeceğini düşünüyor.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.