[ad_1]

İddiaya nazaran, Sultangazi Sultançiftliği Mahallesi’nde yaşayan Melike Y., 1,5 yıl ilkin Kenan D. ile tanıştı. Melike Y.’nin iddiasına nazaran, derhal derhal 17 yaşlarındayken adam arkadaşı tarafınca sertlik görmüş oldu ve uyuşturucuya alıştırıldı. Melike Y. şiddetin 1,5 yıl sürdüğünü, adam arkadaşının kendisine hücum ettiğini ve bir evladı bulunduğunu öne sürdü. Melike Y., 6 Ağustos Cuma günü eski adam arkadaşı tarafınca alıkonuldu. Genç hanımı iş yerine götürmüş olan Kenan D., iddiaya nazaran Melike Y.’ye 3 gün sertlik uyguladı, falçatayla kolunun bazı bölümlerini kesti. Cep telefonundan yaşamış olduğu şiddete dair video çekip, yakın arkadaşına gönderen Melike Y., yardım istedi. Arkadaşı da durumu derhal polise bildirdi. Bu sırada 9 Ağustos’ta iş yerinden kaçmayı başaran Melike Y.’yi arayan polis ekipleri, onu bulunmuş olduğu yerden alarak Esentepe Polis Merkezi Amirliği’ne götürdü. İfadesi alınan Melike Y.’nin yakınma üzerine Kenan D. de gözaltına alındı. Kenan D. sevk edilmiş olduğu adliyede ifadesi alındıktan sonrasında özgür bırakıldı.

“UYUŞTURUCUYA ALIŞTIRDI, BANA TECAVÜZ ETTİ”

Yaşadıklarını gözyaşları içinde özetleyen Melike Y., “Kenan D., ile averaj 20 gün süresince her gün bir araya gelmiş olarak dertleştik. 20 günün sonunda bana bir sürprizi bulunduğunu söylemiş oldu. Beni Sapanca’ya götürdü. Sapanca’da bir eve gittiğimizde ağabeyi ve bir gözünü yitirmiş bir başka hanım vardı. Yemek yedik, birden kavga çıktı. Diğer hanıma ‘Hizmetçi’ dediler. Kadın sabaha karşı bıçak çekerek kendisi ile ilgili söylenenlerin kara çalma bulunduğunu, gözünün adam arkadaşımın ağabeyi tarafınca çıkarıldığını söylemiş oldu. Ben bu sırada evden kaçmak istedim. Erkek dostum bana tabanca doğrulttu. 20 gün süresince teklif etmiş olduğu, benim reddettiğim uyuşturucu maddeyi kullanmamı istedi. İçmediğim takdirde evde bulunan herkesi vuracağını söylemiş oldu. Zoraki bir sürüklemeyle beni uyuşturucu bağımlısı yapmış oldu. Bu aylarca devam etti. Beni bu uyuşturucu madde ile uyuştururken meğerse bana hücum ederek hamile bırakmış. Benim hiçbir şeyden haberim yok. Her buluşmamızda otuz dakika sonrasında ben uyuyakalıyorum. Uyandığımda çırılçıplak oluyorum. Bir gün otelde uyanıyorum, bigün evde uyanıyorum. Ama benim hatırladığım son olarak şey arabanın içinde ya kola içiyoruz ya da su içiyoruz. Gezmeye diye çıkıyoruz. Sabah kalktığımda ya evinde kalkıyorum ya dükkanın da kalkıyorum” dedi.

“ANNEM EVLATLIKTAN REDDETİ”

Melike Y., “Bir gün sabah karnımdaki tekmelerle uyandım. Bir şeyin beni tekmelediğini hissettim. 17 yaşlarında olduğum için korkumdan aileme anlatamadım. Durumu ona anlattım. Beni merdiven altı bir doktora götürdü. Ben ilk kez burada muayene oldum. Sonrasında şikayetçi olmamam için sabretmemi, ayrı bir eve yerleştireceğini söyleyerek beni kandırdı. Doğum yaptıktan sonrasında çocuğum Bahçelievler’de Çocuk Esirgeme Kurumu’na yerleştirildi. Uyuşturucu kullandığım için görmeme izin verilmiyor. AMATEM’de tedavi görüyorum. Annemin haberi yoktu. Daha sonrasında bir çocuk doğurduğuma dair ifadelerin yer almış olduğu mahkeme tutanağını yastığımın altında görünce haberi oldu. Uyuşturucu kullandığımı da öğrenince evlatlıktan beni reddetti” diye konuştu.

“DUDAĞIMA DEFALARCA YUMRUK VURDU”

Üç gün alıkonulduğunu belirten Melike Y., “Geçen hafta evimin olduğu sokakta önümü kesti. Beni bir halde ikna ederek iş yerine götürdü. Tam üç gün süresince beni iş yerinde alıkoydu. İlk ilkin tehdit etti sonrasında üç gün süresince dayak attı bana. Ben her seferinde sakinleştirmeye çalıştım. Zorla bir cinsel ilişki istiyordu. İstemiyordum, kaçmaya çalışıyordum. Dudağıma onlarca kere yumruk vurdu. Suratıma su sıçradığını düşünüyordum. Lavaboya gidip aynanın karşısında geçtiğimde dudağımın patlattığını her yerimin kanlar içinde bulunduğunu gördüm. Kendimi o halde görünce kendisine bağırdım. Bu sefer bağırdığım için saçımdan tutup kafamı lavabonun kapısına vurmaya başladı. Üç süresince yiyecek yiyememiştim. Kendisine hiçbir şekilde karşı koyamadım. Daha sonrasında bir fırsatını bulup telefonumdan bir arkadaşıma yaşadıklarıma dair görüntü ve ileti gönderdim. Arkadaşımda derhal durumu polise bildirmiş. O sırada ben gene bir fırsatını bulup iş yerinden kaçmıştım. Polis beni arayıp, bulunduğum yerden gelip beni aldı. Yaklaşık 4 saat süresince ifade vermeye çalıştım. Su ve yiyecek yiyemediğimden dolayı rahatsızlandığım için üç kere ifadem yarıda kaldı” ifadelerini kullandı.

“ZAMAN ZAMAN İNTİHAR ETMEYİ DÜŞÜNDÜM”

Zaman zaman intihar etmeyi de düşündüğünü belirten Melike Y., “Ama bu süreçte sapasağlam doğan bir oğlum vardı ve ben bunu düşünerek hayata tutundum. Çocuğumu benden habersiz alıp götürdüler. Benim istemediğim bir adı oğluma verdiler. Ben kendi oğluma vereceğim adı veremedim. Kendi açımdan baktığımda çocuğuma en yakışır ismin ‘Umut’ bulunduğunu gördüm. Çünkü ben çocuğumu hep umut olarak gördüm” şeklinde konuştu. Melike Y., Kenan D.’ye en büyük cezanın verilmesini istediğini de sözlerine ekledi.[ad_2]