Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin küme toplantısında kimi açıklamalarda bulundu. Gündeme ait kimi mevzulara değinen Erdoğan artırım açıklaması yaptı. Kelam konusu artırım açıklamasında Erdoğan hem belediyeleri hem de muhalefeti amaç aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi yeni iktisat modeli ile dünyanın en büyük 10 iktisadı ortasına sokma planlarının hala geçerli olduğundan kelam ederken vatandaşları ilgilendirecek kimi noktalara da değindi. Erdoğan, “Biz kaybederken kazananlar kimlerse, biz ağlarken gülenler kimlerse bu felaketin müsebbibi odur” sözlerini kullandı.

Erdoğan’dan yeni artırım açıklaması!

Aralık ayının açıklanan enflasyon bilgileri 36,1 düzeyini gösteriyordu. Enflasyonla ilgili yaşananlar her şeyin fiyatına da yansıdı. Enflasyon karşısında yorumlarda bulunan Erdoğan, “Milletimizin hiçbir bölümünü enflasyon karşısında ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz. Önümüzdeki Temmuz ayında enflasyon gerçekleşmesine ve kaidelere bakarak gerekirse çalışanlarımızın durumlarını yine değerlendireceğiz. Milletimizin haksız bir fiyat artışı yükünün altında kalmasının önüne geçeceğiz” tabirlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan özel okul fiyatlarındaki artırım oranlarına da değindi. Özel okul artırımlarında artışın tavan fiyatlarının yüzde 36 düzeyinde sınırlandığını belirtti. “Gıdadan kiralara, güçten ulaşıma her alanda önemli artışlarla karşı karşıya kalan gelişmiş ülkelerin kamuoyları sükunetle gelişmeleri takip ediyor. Bizde ise siyasal çıkar peşinde muhalefet ortalığı karıştırmak için uğraş içerisinde.” sözleri kullanıldı. ” Türkiye enflasyonun da boynunu kırar, döviz kurunu da zapturapt altına alır, büyümesini de artırır. Gerekirse dünyaya da meydan okur fakat muhalefet problemini nasıl çözer işte onu bilmiyoruz.”