LEGO Group ve Epic Games bugün, metaverse’i çocuklar ve aileler için inançlı ve eğlenceli hale getirmek için bir adım attı. Şirketlet geleceğini şekillendirmek için uzun vadeli bir iştirake girdiklerini duyurdu. İki şirket, her yaştan çocuğun birlikte eğlenmesi için sürükleyici, yaratıcı bir biçimde ilham veren ve ilgi alımlı bir dijital tecrübe oluşturmak için bir ortaya gelecek.

Epic Games ve Lego’dan ortak metaverse hamlesi!

LEGO Group CEO’su Niels B Christiansen mevzuyla ilgili olarak: Aile dostu dijital tecrübe, çocuklara inançlı ve müspet bir alanda kendilerine güvenen beşerler olmaları ve kusursuz oyun fırsatları sunmaları için onları güçlendirecek araçlara erişim sağlayacak. Çocuklar dijital ve fizikî dünyalarda oynamaktan zevk alır ve ikisi ortasında sıkıntısızca hareket eder. Dijital tecrübeler yoluyla yaratıcılık, işbirliği ve bağlantı üzere hayat uzunluğu sürecek marifetleri geliştirmeleri için büyük bir potansiyel olduğuna inanıyoruz. Fakat onları inançlı, ilham verici ve herkes için yararlı kılmak üzere bir sorumluluğumuz var. Çocukların inançlı fizikî oyun haklarını kuşaklar uzunluğu koruduğumuz üzere, dijital oyun için de birebirini yapmaya kararlıyız. Bu heyecan verici ve eğlenceli geleceği şekillendirmek için Epic Games ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Epic Games CEO’su ve Kurucusu Tim Sweeney şunları söyledi: “LEGO Group, yaklaşık bir asırdır yaratıcı oyunlarla çocukların ve yetişkinlerin hayal gücünü cezbetti ve metaverse’de eğlenceli bir alan inşa etmek için bir ortaya gelmekten heyecan duyuyoruz”

Metaverse geliştikçe, insanların sanal, 3B bir dünyada nasıl tanıştığını, oynadığını, çalıştığını, öğrendiğini ve etkileşime girdiğini tekrar şekillendiriyor.